Zakladateľ siete Solana kritizuje Bitcoin - ak neprejde na Proof of Stake, Bitcoin viac nebude relevantný!
Zakladateľ siete Solana kritizuje Bitcoin - ak neprejde na Proof of Stake, Bitcoin viac nebude relevantný! ,zdroj: www.shutterstock.com/chrupka

Anatolij Yakovenko, jeden z hlavných zakladateľov projektu Solana, novodobého blockchainu založeného na konsenze Proof of Stake, sa vyjadril celkom kriticky voči Bitcoinu a jeho algoritmu.

V rozhovore uviedol, že Bitcoin nenadobudne adopciu, ak sa nezmení na konsenzuálny algoritmus Proof of Stake (PoS). Niekoľko hodín spätne však sieť Solana vypadla na 7 hodín, čo sieti a predstavenstvu projektu vôbec nezlepšuje „imidž“.

Čo si myslí o Bitcoine zakladateľ siete Solana?

Anatolij Yakovenko v rozhovore pre CNBC uviedol, že jedným z hlavných rozdielov v porovnávaní Solany a Bitcoiny je ich energetická účinnosť.

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoin na 28 000! Peter Brandt varuje pred poklesom Bitcoinu

V tejto súvislosti Yakovenko povedal:

Ak sa pozriete na správu projektu Solana o spotrebe energií, jedna transakcia na sieti Solana predstavuje približne dve vyhľadávania na Google. Medzi sieťami, ktoré využívajú Proof of Stake, patrí Solana medzi tie najefektívnejšie a najekologickejšie.“

Yakovenko ďalej hovorí, že podľa neho bude väčšina sietí založená na konsenze PoS využívaná najviac. Na otázku o budúcnosti BTC v tejto súvislosti Yakovenko uviedol následovné: „Ak Bitcoin koniec koncov neprejde na Proof of Stake, nikto ho nebude používať.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Kritika otca kryptomien pokračuje!

Yakovenko, samozrejme, nie je prvý ani posledný, kto priamo kritizoval energickú spotrebu Bitcoinu. Podobne kritizoval Bitcoinu aj Elon Musk a spolu stým pozastavil akceptáciu BTC ako platobnej metódy vo svojej spoločnosti Tesla.

Kritizovať Bitcoin sa rozhodli aj iní. Viacerí by totižto privítali zmenu algoritmu, čo môže byť kľúčom k jeho udržateľnosti. Napríklad aj na svetovom ekonomickom fóre, ktoré 26. apríla zverejnilo video, sa uviedlo, že „zmena fungovania Bitcoinu by mohla výrazne eliminovať jeho negatívny vplyv na životné prostredie“.

Súhlasíte s týmito tvrdeniami?

Čítaj ďalej: Nečakané! – Edward Snowden oznámil, že je spoluzakladateľom anonymnej kryptomeny Zcash!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre