Je Bitcoin najsilnejším nástrojom proti inflácií?
Je Bitcoin najsilnejším nástrojom proti inflácií? Zdroj: Shutterstock, mkarco

Populárna osobnosť zo sveta kryptomien a veľký fanúšik Bitcoinu. To je Michael Saylor. Podľa neho je Bitcoin jedinou ochranou voči inflácii.

Michael Saylor a Bitcoin

Šéf spoločnosti MicroStrategy patrí k najznámejším podporovateľom BTC. Saylor dokonca Bitcoin považuje za najsilnejšie zabezpečenie proti inflácii. Svoj najnovší pohľad priniesol v rozhovore pre agentúru Bloomberg Technology. Okrem inflácie a BTC vyjadril svoj názor aj na jednu z najviac diskutovaných udalostí posledných dní. Ako vníma Twitter pod vedením Elona Muska?

Ak sa vrátite dva roky dozadu, keď MicroStrategy prvýkrát nakúpilo BTC, je to až 400 % nárast. Bitcoin dramaticky prekonal Nasdaq alebo zlato alebo akékoľvek iné aktívum, ktoré ste si mohli kúpiť. Ak sa na to pozeráte v horizonte dní, týždňov alebo mesiacov, ovládajú to hlavne obchodníci. Maximalisti sú stále v hre. Ja a Jack Dorsey si myslíme, že Bitcoin je nástrojom ekonomického posilnenia. Trhovú cenu určuje preťahovanie sa medzi technokratmi – ľuďmi, ktorí sú za technológie a myslia si, že je to ďalšia veľká technologická sieť ako Google alebo Amazon, a obchodníkmi, ktorí sa pozerajú na nekorelované aktívum.“

Prečítaj si tiež: Analytik PlanB: „Bitcoin v súčasnosti predstavuje najlepšiu príležitosť v celej histórií“

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Kedy by mohol podľa Saylora Bitcoin prelomiť koreláciu s tradičnými aktívami? Z dlhodobého hľadiska je podľa neho výhodnejšie byť maximalistom, alebo technologickým investorom. Obchodníci budú mať však aj naďalej prevahu, a to aj napriek tlaku zo strany Fedu či rastúcej panike. Korelácia by tak mohla byť úplne prelomená v horizonte štyroch rokov.

Stane sa to v deň, keď to bude nečakané. Korelácia prejde zo 70-percentnej korelácie na 0-percentnú… A keď sa to stane, obchodníci obrátia polaritu svojho obchodovania, technológovia začnú zdvojovať a maximalisti si budú užívať jazdu.“

A ako vidí Elona Muska a Twitter? Podľa neho sa nič zásadné nezmení. Twitter sa určite bude rozvíjať a zdokonaľovať. Všetko je v rukách veľkej kryptomenovej komunity.