Bitcoin a kapitulácia hodlerov
Bitcoin a kapitulácia hodlerov. Zdroj: Shutterstock.com/ImageFlow

Všeobecný sentiment na kryptomenovom trhu držia v rukách v poslednom období predovšetkým predávajúci. Zdá sa, že niektorí účastníci trhu očakávajú, že Bitcoin dosiahne 20 000 $ alebo dokonca menej.

Nedávna správa analytickej spoločnosti Glassnode síce podporuje medvedie predpovede, ale, naopak, poukazuje na schopnosť Bitcoinu zostať na súčasných úrovniach. Makro výhľad je však pesimistický. Indexy S&P 500 a Nasdaq 100 mali klesajúci trend a nesplnili očakávania investorov.

Spoločnosť zaoberajúca sa analýzou blockchainov tvrdí, že kryptomena zažila najväčšiu kapituláciu od dlhodobých držiteľov vo svojej histórii. Títo investori sú zvyčajne poslední, ktorí predávajú svoje mince na trhu, ale zdá sa, že makro výhľad k tomuto trendu prispieva.

Mohlo by ťa zaujímať: TOP 3 spôsoby, ako profitovať aj počas medvedieho trhu kryptomien

Kľúčový support Bitcoinu

Okrem toho, Glassnode dáva do pozornosti nárast počtu peňaženiek, ktoré hýbu bitcoinami za posledné mesiace. Táto zmena zdvihla hranicu, pri ktorej investori BTC zaznamenávajú straty. Tieto úrovne sa nachádzajú medzi 33 000 a 42 000 $.

Preto nie je náhoda, že Bitcoin sa pohybuje v tomto rozmedzí. To je tiež dôvod, prečo by tieto úrovne mohli fungovať ako hlavná podporná zóna v prípade ďalšieho poklesu.

Počas posledných korekcií boli držitelia BTC v zisku medzi 45 % až 57 %, kým kryptomena zaznamenala dno. Táto metrika sa v súčasnosti pohybuje okolo 70 %. Ak sa má história opakovať, cena BTC by podľa Glassnode mohla klesnúť na približne 28 000 až 30 000 $, aby dosiahla kľúčovú „úroveň bolesti“.

Bitcoin entity v zisku
Bitcoin entity v zisku. Zdroj: Glassnode

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: TOP 5 najdôležitejších aktuálnych metrík BTC podľa Glassnode

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre