Rusko je chlp od legalizácie kryptomien!
Rusko je chlp od legalizácie kryptomien! ,zdroj: www.shutterstock.com/BERMIXSTUDIO

Rusko a kryptomeny sa zbližujú. Tentokrát sa hovorí o tom, že ruským spoločnostiam môže byť čoskoro umožnené platiť za exportno-importné operácie v kryptomenách!

Nakupovať a predávať kryptomeny na uskutočnenie takýchto transakcií bude možné na kryptoburzách. S iniciatívou, ktorá je uvedená v komentároch k návrhu zákona ministerstva financií „O digitálnej mene“, v druhej polovici tohto týždňa zverejnila aj Federálna daňová služba (FTS).

Mohlo by ťa zaujímať: Michael Saylor v tom má jasno! Jedinou záchranou pred infláciou je Bitcoin

Ruská federálna daňová služba je za kryptomeny!

Federálna daňová služba Ruskej federácie navrhla ministerstvu financií doplniť dokument o následovné ustanovenie:

Umožniť právnickým osobám platiť za tovar, prácu, služby a podobne na základe zmlúv o zahraničnom obchode a prijímať výnosy od zahraničných subjektov v digitálnej mene.“

Implementácia iniciatívy by mohla podporiť obchod s krajinami, ktoré sú na zozname „priateľských“ voči Rusku, kde sú kryptomeny uznávané alebo ešte len budú, hovoria odborníci.

Ako pre portál Izvestija.ru vysvetlil Maxim Bashkatov, vedúci oddelenia právneho rozvoja centra pre strategický výskum, úplná synchronizácia právnej regulácie nie je potrebná pre transakcie zahraničného obchodu s kryptomenami. Podľa neho stačí, že zákony krajín protistrán v transakciách umožňujú použitie digitálnych peňazí ako platobného prostriedku.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Rusko je stále pod sankciami!

Kľúčovým problémom podľa Maxima Bashkatova nie je negatívny postoj ku kryptomenám zo strany iných krajín, ale skôr to, že to na Západe budú považovať za pokus o obídenie sankcií voči Rusku.

Spojené štáty, Európska únia či Japonsko už poukázali na neprípustnosť takýchto krokov. Týka sa to najmä piateho balíku sankcií z 8. apríla, keď Európska únia zakázala prevádzkovateľom kryptomenových peňaženiek poskytovať služby ruským obyvateľom, viesť evidenciu a uchovávať kryptomenové aktíva, ak ich výška presahuje 10 000 eur.

Digitálne aktíva, teda kryptomeny, sa nestanú nástrojom na obchádzanie sankcií, ale môžu byť použité na optimalizáciu zúčtovania v podmienkach, kde nie je možné vykonávať transakcie v dolároch či eurách. To znamená, že môžu byť užitočné pre nesankcionované obchody, domnieva sa právnik.

Vyzerá to tak, že ruská vláda má v rukáve eso, ktoré sa pokúsi využívať na obchádzanie západných sankcií. Ak sa to podarí, vtedy budú sankcie menej citeľné ako sú teraz.

Čítaj ďalej: ApeCoin & The SandBox: Tieto metaverzové tokeny vyrástli niekoľkonásobne len za 3 dni! – Prečo?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre