Správa z Bruselu. Potrebujeme globálnu
Správa z Bruselu. Potrebujeme globálnu "dohodu" na kryptomeny! ,zdroj: www.shutterstock.com/Vit-Mar

Binance

Mairead McGuinnessová, komisárka pre finančné služby, finančnú stabilitu a kapitálové trhy v Európskej komisii, vyzýva regulátorov po celom svete, aby spolupracovali pri riešení potenciálnych rizík na kryptomenovom trhu! Kryptomeny musia byť podľa nej pod kontrolou regulátorov.

Komisárka navrhuje celosvetovú dohodu o kryptomenách

V nedeľňajšom rozhovore pre The Hill McGuinnessová uviedla, že Európska únia a Spojené štáty americké by sa mohli stať lídrami v regulačnom prístupe voči kryptomenám. Komisárka zohľadňuje výhody inovatívnej technológie a zároveň upozorňuje vysoké riziká. Politička poukázala aj na volatilitu určitých aktív, riziko obchodovania s rôznymi citlivými informáciami, možnosť použitia kryptomien v Rusku na obchádzanie sankcií a obavy o životné prostredie.

Mohlo by ťa zaujímať: Nečakané! – Edward Snowden oznámil, že je spoluzakladateľom anonymnej kryptomeny Zcash!

Aby boli pravidlá a regulácie kryptomien plne účinné, digitálne aktíva si vyžadujú globálnu koordináciu a spoločné medzinárodné princípy,“ povedala McGuinnessová.

Ďalej dodala:

Globálna dohoda o kryptomenách by mala určiť, že žiadne aktívum nezostane neregulované. Po druhé, špecifické orgány by mali zhromažďovať a vymieňať si informácie, a to celosvetovo. Ďalej by sa malo dbať na to, aby každá z týchto dohôd chránila pred rôznymi rizikami retailových investorov. A na záver, kryptomenový ekosystém by mal dodržiavať environmentálne aspekty.“

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Digitálne euro je vítané viac ako kryptomeny

Podľa eurokomisárky európski regulátori už pokročili v poskytovaní komplexného rámca pre kryptomeny s tzv. návrhom pod názvom „Markets in Crypto Assets (MiCA), ktorý v podstate štandardizuje všetky pravidlá pre poskytovateľov kryptomenových služieb v rámci celej . Povedala taktiež, že exekutívny príkaz podpísaný prezidentom Joe Bidenom v marci už začal ukazovať, ako sa v USA budú krypto-aktíva regulovať. Tento príkaz stanovuje rámec pre vládne agentúry na riadenie politiky súvisiacej s kryptomenami a inými digitálnymi aktívami.

Okrem práce s MiCA, Európska komisia neustále vyzýva zákonodarcov, aby čím skôr zaviedli digitálne euro. Európska centrálna banka už od apríla „experimentuje“ s prototypom digitálneho eura. McGuinnessová k tomu povedala, že komisia EÚ bude pripravená zaviesť legislatívu, ktorá stojí za digitálnou menou centrálnej banky.

Čítaj ďalej: Graf na dnes: americká ekonomika nečakane klesá, objavujú sa obavy z recesie

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre