Týchto 5 kryptomien umelej inteligencie má potenciál urobiť veľké zhodnotenia

Analýzy Top kryptomeny umelej inteligencie
Top kryptomeny umelej inteligencie. Zdroj: shutterstock.com/Chinnapong/Ascannio
BITmarkets BITmarkets

Umelá inteligencia alebo inak povedané technológia AI, dnes neunikne pozornosti nikoho z nás. Jej ohromne pokročilé nástroje sa stali bleskurýchle súčasťou nášho bežného života. Toto odvetvie momentálne zažíva veľký boom a je len veľmi ťažké predpovedať, ako ovplyvní ľudstvo v horizonte niekoľkých rokov.

V nedávnom článku sme Vás informovali o tom, prečo najbohatší muž planéty má z umelej inteligencie strach. Taktiež sme objasnili, čo všetko moderná AI technológia dokáže a aké sú riziká spojené s jej používaním. Dnes sa na túto tému pozrieme z pohľadu analýzy investičných príležitosti spojených s umelou inteligenciou.

V čase písania tohto článku môžeme nájsť na trhu vyše 100 kryptomien z odvetvia AI a každým dňom pribúdajú ďalšie nové projekty. Niektoré z nich, by mohli byť práve tým diamantom v portfóliu investora, ktorý mu prinesie mnohonásobné zhodnotenie. No bezpochyby nájdu sa aj také, ktoré chcú len využiť aktuálny ošiaľ ohľadom AI sektora a ozajstného bullrunu sa reálne ani nedožijú.

Rozoberieme si teda 5 kryptomien umelej inteligencie, ktoré majú najväčší potenciál uspieť v blížiacom sa býčom trhu.

Podľa CoinMarketCap sú z hľadiska trhovej kapitalizácie najúspešnejšie tieto kryptomenové projekty:

prehľad AI kryptomien podľa trhovej kapitalizácie

AI kryptomeny podľa trhovej kapitalizácie Zdroj: coinmarketcap.com

GRT

Najúspešnejším AI projektom je aktuálne The Graph. Jeho cena sa v čase písania článku pohybuje okolo 0,16 dolárov. Keď si uvedomíme v akej fáze trhového cyklu sa momentálne nachádzame a aký potenciál má projekt indexovacieho protokolu blockchainu, môžeme zvážiť možné zhodnotenie investície do tohto digitálneho aktíva. Na nasledujúcom týždennom grafe môžete vidieť, ako extrémne sa súčasná cena vzdialila od maximálnej dosiahnutej ceny tokenu GRT. Otázkou je, či GRT opäť dosiahne svoju historický najvyššiu hodnotu alebo ju dokonca prekoná.

GRTUSDT týždenný graf

GRT/USDT Týždenný graf. Zdroj: TradingView

Detailne sme sa analýze tokénu GRT venovali pred pár týdňami, keď na seba strhol pozornosť svojim ohromným rastom v relatívne krátkom čase.

AGIX

AGIX je token, ktorým je možné platiť na trhovisku SingularityNET za rôzne služby umelej inteligencie. O extrémnom raste ceny, ktorý táto kryptomena zaznamenala v tomto roku, sme informovali začiatkom februára. Dnes je cena AGIX takmer o 1000 % vyššia ako na konci roka 2022. Zobrazuje to nasledujúci denný graf tejto prudko rastúcej kryptomeny AI sektora.

AGIX/USDT Denný graf

AGIX/USDT Denný graf. Zdroj: TradingView

RNDR

Render Token je projekt, ktorý je zameraný na uľahčenie 3D vykresľovania prostredníctvom blockchainu. Tvorcom obsahu ponúka bezpečný prístup k výkonnej výpočtovej technike, potrebnej na zložité úlohy vykresľovania. Implementácia umelej inteligencie do 3D vykresľovania, by mohla v tomto odvetví spôsobiť revolúciu. Práve to je motiváciou mnohých investorov, ktorí cenu tokenu RNDR vypumpovali od začiatku roka 2023 o obdivuhodných 300 % vyššie.

RNDR/USDT Denný graf

RNDR/USDT Denný graf. Zdroj: TradingView

OCEAN

Oasis Network sa zaoberá ochranou osobných údajov v prostredí web3. Dnes má jedinečnú pozíciu na to, aby poskytol riešenia v oblasti ochrany osobných údajov pre nástroje umelej inteligencie. Na týždennom grafe tokenu OCEAN si môžeme všimnúť investičnú príležitosť, ktorá sa ponúka vzhľadom na to, ako je jeho aktuálna cena vzdialená od najvyššej historickej hodnoty.

OCEANUSDT Týždenný graf

OCEAN/USDT Týždenný graf. Zdroj: TradingView

FET

Projekt Fetch.ai sme podrobne rozoberali v nedávnom článku. Jeho cena v poslednom období raketovo stúpa. Od začiatku roka 2023 vzrástol takmer o 500 %.

FETUSDT Denný graf

FET/USDT Denný graf. Zdroj: TradingView

Potenciál týchto mincí je obrovský a vzhľadom na panujúcu optimistickú náladu investorov pri pohľade na oblasť sektora umelej inteligencie je pravdepodobné, že tieto tokeny budú v rastoch pokračovať aj naďalej. Až dokiaľ bitcoin nerozhodne inak.

Prečítaj si aj: Bitcoin na cene 1 milión dolárov – Je to reálne?

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.