Táto technológia je budúcnosť ľudstva – Čo všetko dokáže umelá inteligencia?

Off topic Umelá inteligencia je budúcnosť ľudstva
Umelá inteligencia je budúcnosť ľudstva. shutterstock.com/CHUAN CHUAN/atk work
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Umelá inteligencia začína byť stále viac v trende. Ak ju ľudstvo bude využívať správne, tak každému môže šetriť čas a peniaze. Má ale aj svoje odvrátené stránky, ktoré si ukážeme v tomto článku.

Čo dokáže umelá inteligencia?

Poznáme desiatky firiem, ktoré ponúkajú služby využívajúce umelú inteligenciu. Napríklad, Oracle AI dokáže zlepšiť dodávateľské reťazce. Vyhodnotí vstupné údaje, zanalyzuje, vyskúša a vo finále všetko optimalizuje. Tým vo firme môže úplne nahradiť zamestnanca alebo celý pracovný tím.

Do povedomia sa dostali aj platformy na tvorbu obrázkov, článkov či dokonca celých marketingových textov. ChatGPT je revolučná platforma, ktoré dokáže poskytovať otázky, pripravovať podklady pre články či knihy a v konečnom dôsledku šetriť čas a peniaze. Dokonca, čiastočne aj v Kryptomagazíne sme článok napísali za pomoci umelej inteligencie, ktorá nám pomohla zozbierať údaje o kryptomenách a spojiť ich do prehľadného textu.

Aj napriek tomu, že sa táto technológia iba vyvíja, už teraz môžeme nájsť reálne využitie nie len na nekomerčné účely, ale aj pre veľké firmy. Pri vlastnom rozbore sme ale zistili, že známa ChatGPT aplikácia zatiaľ nie je schopná napísať dlhšie články. Avšak pre účely napísania marketingových textov a zozbierania údajov vie výrazne uľahčiť čas.

Známa AI aplikácia ChatGPT. Zdroj: shutterstock.com/Ascannio

Dokonca môže pomôcť študentom pri písaní domácich úloh, čím ušetrí hodiny vyhľadávania na Google. Na tento fakt dokonca zareagovali aj developeri z Googlu, ktorí plánujú čoskoro AI nasadiť aj do Google vyhľadávača. Podľa dostupných zdrojov má pomôcť pri vyberaní správnych fráz, aby sme vedeli optimalizovať otázky a čo najskôr dostali odpoveď na to, čo chceme vedieť.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Akým smerom sa bude uberať svet AI

Predstavme si, že zaplatíme napríklad 100 eur na mesiac za aplikáciu, ktorá nám dokáže vytvoriť celý marketingový plán, napísať stovky článkov denne alebo optimalizovať procesy vo firme. Dokonca v ďalekej budúcnosti bude vedieť pomáhať riadiť celú firmu. Je to ťažko predstaviteľné, ale týmto smerom sa uberá svet a umelá inteligencia každý deň robí pokroky. Firma vie za pomoci AI výrazne ušetriť na nákladoch.

Ako sme spomenuli, tak AI dokáže pomáhať pri tvorbe textov, či už pre účely článkov, marketingu alebo aj školských prác. Výhodou je veľmi výhodná dostupnosť spoplatnených produktov. Dokonca ChatGPT je úplne zadarmo.

ChatGPT ti napíše celý článok

ChatGPT ti napíše celý článok. Zdroj: chat.openai.com

Obavy a riziká

AI má aj svoje negatívne dopady na svet, ktoré by ľudstvo nemalo zneužívať, ale s veľkou pravdepodobnosťou bude. Portál dataconomy.com priniesol zoznam 14 desivých nevýhod AI. Medzi nimi je napríklad narastajúca nezamestnanosť, zaujatosť a hlavne lenivosť ľudí.

Môže sa stať, že firmy či dokonca celé naše životy o 10 rokov za nás bude viesť umelá inteligencia. Na chat botoch môžu byť ľudia dokonca závislí. Už v súčasnosti sa dá s nimi manipulovať a vyzývať ich, čo vám má napísať.

Ak mu veľa ľudí bude zadávať rovnaké nepravdivé informácie, ktoré sú zaujaté voči nejakej osobe, tak môže odpovedať dokonca nepravdivo a manipulovať s informáciami.

Prečítaj si aj: Toto nemyslia vážne? Neuveríte, aká NFT bizarnosť sa predala za 280 000 dolárov

Autor:
Ľuboš Kovár
Ľuboš Kovár

Kryptomenám sa venuje už od strednej školy. Za niekoľko rokov vybudoval z Kryptomagazínu najväčší kryptomenový a zároveň ekonomický magazín na Slovensku.