Táto kryptomena ignoruje trh
Táto kryptomena ignoruje trh. Zdroj: shutterstock.com/Dennis Diatel/Leonid Sorokin

Kryptomena, ktorá patrí aktuálne k najvýkonnejším na trhu, naďalej rastie a tento trend bude s veľkou pravdepodobnosťou pokračovať. Ide o projekt Fetch.AI (FET) a jeho potenciál okomentoval portál Coin Edition. Od konca roka 2022 táto kryptomena vzrástla o neuveriteľných 780 %.

Kryptomena, ktorá ignoruje trh

Projekt Fetch.AI dosahuje v poslednom mesiacoch obdivuhodné výsledky, ktoré ho pomaly posúvajú vpred k rebríčku TOP 100 kryptomien podľa celkovej trhovej kapitalizácie. Podľa spoločnosti Santiment, projekt aktuálne figuruje na 108. priečke, no má potenciál posunúť sa vyššie.

Čo je to Fetch.AI (FET)? Podľa portálu CoinMarketCap bola spoločnosť Fetch.AI založená v roku 2017. Projekt sa zaoberá vývojom umelej inteligencie s využitím decentralizovanej siete. Fetch.AI sa snaží demokratizovať prístup k umelej inteligencii bez akýchkoľvek povolení. V podstate sa tak do sieti môže pripojiť ktokoľvek a môže využívať prístup k zabezpečeným dátovým súborom prostredníctvom autonómnej umelej inteligencie.

Projekt má veľký potenciál aj v prípade využiteľnosti v praxi. Jeho cieľom je optimalizácia obchodných služieb DeFi, dopravných a energetických sietí či dokonca cestovného ruchu.

Kryptomena fet dosiahla od konca novembra masívny nárast ceny o viac ako 780 %, čo z nej robí jednu z najvýkonnejších kryptomien na trhu.

Rast kryptomeny FET
Rast kryptomeny fet. Zdroj: TradingView
Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Potenciál do budúcnosti

V našej redakcie sme vás počas posledných dní pravidelne informovali o potenciále kryptomien pracujúcich s umelou inteligenciou. Do tejto skupiny jednoznačne patrí aj kryptomena fet, ktorej rast môže naďalej pokračovať.

Pozitívom je aj zotavenie celého trhu s kryptomenami na čele s bitcoinom. Vlajková kryptomena dosiahla počas posledných troch dní rast o viac ako 15 %. Ide o pomerne prekvapivé výsledky vzhľadom na nedávne udalosti v USA.

Viac si môžete prečítať tu: Kryptomeny čaká skúška ohňom – Nad USA sa vytvára veľký regulačný mrak

Dôležitým základom budúceho rastu kryptomien, ktoré využívajú umelú inteligenciu, bude ich využiteľnosť v praxi. Z tohto pohľadu sa projekt Fetch.AI nemusí obávať. Podľa portálu Santiment sa výrazne zvýšil aj počet veľkých investorov. Tí svoje prostriedky masívne vkladajú do kryptomeny fet.

Čítaj ďalej: Túto kryptomenu kupujú najväčší hráči. Jej cena raketovo rastie