Táto kryptomena naďalej prekvapuje
Táto kryptomena naďalej prekvapuje. Zdroj: shutterstock.com/Igor Faun/innni

V poslednom období sa na základe pozitívnej nálady na trhu s kryptomenami začínajú prebúdzať aj menej známe projekty, ktoré značia veľký potenciál do budúcnosti. Jedným z týchto projektov je aj kryptomena, ktorá sa zaoberá umelou inteligenciou. Informoval o tom portál Daily Hodl.

Kryptomena s umelou inteligenciou

Kryptomenový projekt singularityNET, ktorý je založený na ethereu, dosiahol v priebehu týždňa zisk viac ako 175 %. Ešte zaujímavejší je zisk od začiatku roka 2023, ktorý dosiahol viac ako 1319 %. Hlavným dôvodom má byť rastúci záujem o umelú inteligenciu v sektore kryptomien.

Podľa portál CoinMarketCap ide o blockchainovú platformu, ktorej hlavným cieľom je poskytovanie a vytváranie služieb umelej inteligencie a to kdekoľvek na svete. Používatelia môžu na trhovisku SingularityNET nielen prezerať, ale aj nakupovať a testovať rôzne služby založené na umelej inteligencii. Celý proces zabezpečuje token Agix. Služby tejto blockchainovej platformy bolo oficiálne spustené ešte v roku 2017

Neuveriteľný nárast kryptomeny agix o viac ako 1319 %
Neuveriteľný nárast kryptomeny agix o viac ako 1319 %. Zdroj: TradingView.com
Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Najnovšie plány platformy zahŕňajú najmä väčšiu využiteľnosť umelej inteligencie v oblasti decentralizovaných financií DeFi, ale aj v projektoch, ktoré sa zaoberajú robotikou, biotechnológiou či vývojom herných produktov.

Ekosystém singularitynet
Ekosystém singularityNET. Zdroj: singularityNET.io

Záujem o tento projekt výrazne vzrástol aj na základe úspechu, ktorým bolo prekonanie hranice 200 miliónov tokenov odoslaných prostredníctvom sietí ethereumcardano.

Ak sa zaujímate o kryptomeny, nemala by vám ujsť zaujímavá novinka, ktorú zaviedli v Bielorusku. V Európe je len veľmi málo krajín, ktoré sa rozhodli zaviesť nulovú daň na kryptomeny.

V Bielorusku má vo všeobecnosti veľmi pozitívny pohľad na kryptomeny. Už od roku 2018 v tejto krajine platí legislatíva, ktorá kompletne legalizuje obchodovanie s kryptomenami.

Od januára roka 2023 sa tieto aktíva dokonca dostali do kategórie osobných investícií, tým pádom sú oslobodené od daní. Krajina chce aj týmto spôsobom reagovať na sankcie uvalené západnými mocnosťami po vypuknutí vojny na Ukrajine.

Viac o tejto udalosti si môžeš prečítať tu: Tento Európsky štát zaviedol 0 % dane z kryptomien pre všetky typy podnikania