[Správy] OKEx vystriedal Binance a stal sa najväčšou burzou • Ripple preniká s xCurrent do Číny…

BITmarkets BITmarkets

OKEx vystriedal Binance a stal sa najväčšou burzou • Ripple preniká s xCurrent do Číny • Stellar zaznamenáva po pridaní na Blockchain.com zvýšený objem• Bitfinex bude plne podporovať Bitcoin Cash hard fork • CarbonUSD – prvý stablecoin v sieti EOS •

OKEx vystriedal Binance a stal sa najväčšou burzou

Kryptoburza Binance sa dlhšiu dobu držala na prvom mieste z pohľadu denného objemu. Ešte v októbri sprocesovavala denne približne 1 miliardu dolárov. Posledné týždne však CEO burzy, Changpeng Zhao, radosť určite nemá. Jeho kryptoburza postupne stratila až 50 % objemu, aktuálne tak obchoduje v hodnote pod 500 miliónov dolárov. Toto zníženie malo za následok zosadenie z prvej priečky, kam sa dostala konkurenčná burza OKEx.

Zaujímavosťou je trend nárastu denných obchodov v Číne oproti zvyšku sveta. Kým čínske burzy ZB.com a DigiFinex zaznamenali nárast 34 %, respektíve 37 %, Coinbase stratila až 83 %.

Viac sa dočítate tu: ethereumworldnews.com (v angličtine).

Ripple preniká s xCurrent do Číny

Čína schválila na svojom trhu pôsobenie spoločnosti AmEx, ktorá teraz môže spracúvať platby a transakcie v národnej mene Yuan. Tento krok je však významný aj pre Ripple. Vyúčtovanie platieb sa totiž môže uskutočniť prostredníctvom spoločnosti LianLian Group, ktorá je klientom Ripple. Tomu sa tým pádom otvárajú dvere, aby vďaka svojej technológii ponúkol rýchlejšie globálne platobné služby na čínskom trhu. LianLian totiž používa Ripple blockchain na vysporiadanie platieb elektronického obchodu v Číne a xCurrent na vyrovnanie cezhraničných platieb.

Vedúci predstavitelia Ripple sa už začiatkom tohto roku vyjadrili, že jedným z ich primárnych cieľov pre tento rok je implementácia ich technológií na čínsky trh. Vďaka vyššie uvedenému schváleniu pôsobenia AmEx v Číne sa im to podarilo.

Viac sa dočítate tu: zycrypto.com (v angličtine).

Stellar zaznamenáva po pridaní na Blockchain.com zvýšený objem

Po tom, ako minulý týždeň pridala peňaženka Blockchain.com podporu pre Stellar, zažíva táto kryptomena svetlé chvíľky. Samotné pridanie Stellaru totižto išlo ruka v ruke so 125-miliónovým airdropom, kde Blockchain.com sľúbil každému majiteľovi peňaženky odmenu v XLM (v hodnote 25 dolárov). Vďaka tomu sa XLM zaradilo z pohľadu trhovej kapitalizácie na piatu priečku, z ktorej zosadilo EOS. Čo sa obchodovania týka, tak obchodný pár XLM voči BTC sa z hľadiska denného objemu dostal na Binance na piate miesto a na Upbite dokonca na štvrté miesto.

Viac sa dočítate tu: koinalert.com (v angličtine).

Bitfinex bude plne podporovať Bitcoin Cash hard fork

Hongkonská kryptoburza Bitfinex vydala na svojom oficiálnom blogu správu, kde svojim klientom oznamuje plnú podporu pre nastávajúci Bitcoin Cash hard fork. Vklady a výbery BCH budú na tejto burze pozastavené od štvrtku, 15. 11. 2018, 14:30 nášho času. Fork následne prebehne približne hodinu po tomto čase. K možnému vzniku viacerých reťazcov sa burza vyjadrila slovami, že k obom bude pristupovať rovnako, keďže v tomto momente nie je zrejmé, ktorý z nich bude mať väčšiu podporu komunity.

Viac sa dočítate tu: blog.bitfinex.com (v angličtine).

CarbonUSD – prvý stablecoin v sieti EOS

V nedeľu sme mali možnosť byť svedkami vytvorenia prvého stablecoinu v sieti EOS. Americká spoločnosť Carbon-12 Labs ohlásila spustenie CarbonUSD, stablecoinu, ktorý je pevne viazaný k americkému doláru pomerom 1:1. Krytie štátnou menom je zabezpečené držaním dolárov na účtoch poistených americkým Úradom pre dohľad nad sporiteľňami (Federal Deposit Insurance Corporation).

CarbonUSD pôvodne existoval 2 mesiace v sieti Ethereum, avšak vďaka možnosti vzájomnej interoperability oboch sietí sa ho vývojársky tím rozhodol preniesť na EOS. Svoje rozhodnutie zdôvodňuje rýchlejšími transakčnými časmi a nižšími spracovateľskými poplatkami v prospech EOSu.

Viac sa dočítate tu: medium.com (v angličtine).

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.