Protokol EOS21 umožní migráciu tokenov – znamená to problém pre Ethereum?

BITmarkets BITmarkets

Vďaka novému protokolu v sieti EOS, ktorý nesie názov EOS21, budú mať odteraz tvorcovia inteligentných kontraktov a decentralizovaných aplikácií, ktoré fungovali v sieti Ethereum, jedinečnú príležitosť „preniesť” svoje projekty na EOS.

Protokol EOS21

Spoločnosť shEOS, ktorej hlavným zameraním je pomoc firmám zakladať tokeny v sieti EOS a zároveň poskytovať dôležitú infraštruktúru pre túto sieť, vytvorila nový protokol s názvom EOS21. Ten umožňuje jednoduchý prechod ERC-20 tokenov zo siete Ethereum do ekosystému EOS.

Spoločnosť shEOS sa k danému protokolu vyjadrila slovami:

„Myslíme si, že vývojári by mali mať technickú a tvorivú slobodu, preto sme navrhli protokol, ktorý by to umožnil. Uvedomili sme si, že pre celkový vývoj je najdôležitejšia vzájomná kompatibilita a interoperabilita medzi jednotlivými blockchainami. Je totiž všeobecne známe, že každý blockchain ponúka určité vlastnosti, ktoré ho robia atraktívnejšími v závislosti od potrieb samotného developera decentralizovaných aplikácií.”

Opustia vývojári dApps sieť Ethereum?

Novinka, ktorú EOS prináša, môže postupne viesť k masívnemu odchodu vývojárov z Ethereum mainnetu do (v súčasnosti) atraktívnejšieho ekosystému, ktorý EOS ponúka. Ten aktuálne disponuje predovšetkým rýchlejšími transakčnými časmi (nemá problém so škálovaním ako Ethereum). Spoločnosť shEOS v rámci nového protokolu vyzdvihla aj možnosť párovania EOS a Ethereum tokenov v rámci niektorých aplikácií, čo môže byť ďalším silným impulzom pre vývojárov na zmenenie prostredia pre vývoj svojich dApps.

Zjednodušene povedané, EOS21 funguje na princípe, že zruší ERC20 tokeny v sieti Ethereum a následne ich vytvorí v sieti EOS. Po ukončení migrácie do cieľového reťazca token v zdrojovom reťazci zanikne a nebude viac existovať.

Mohlo by vás zaujímať: Transakcie Monera za dva centy – predstavujeme vám Beryllium Bullet

Zaujímavosťou okrem samotného protokolu je aj fakt, že tím shEOS je takmer 100 % tvorený ženami. Od toho je odvodený aj názov shEOS (she – z angličtiny „ona”). Ženské zastúpenie, respektíve takmer čisto ženské tímy sú pritom v oblasti kryptomien a blockchainu skôr výnimkou než pravidlom.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Nárast používateľov siete

Postupné vylepšovanie ekosystému EOS už prináša prvé úspechy. Len nedávno táto sieť zaznamenala masívny nárast používateľov. Ten sa aktuálne pohybuje na úrovni 60.000, pričom celkový počet účtov v sieti je až 430.000. Z priloženého tweetu je vidieť, že aj napriek strmému poklesu v polovici októbra počet používateľov stále rastie a od leta tohto roku zaznamenal až 500 % nárast.

https://twitter.com/bensig/status/1055004605455712256

Záver

EOS však neboduje len technológiou a počtom aktívnych členov siete. Ak sa pozrieme na aktuálne dáta zo stránky Blocktivity, tak v súhrne spracovaných transakcií za posledných 24 hodín jednoznačne vedie. Rýchle a lacné transakcie, užívateľsky prívetivé prostredie pre vývoj dApps, ako aj nový protokol podporujúci migráciu tokenov sú jasnými signálmi, že EOS sa z technologického hľadiska uberá správnym smerom.

Určite nebude náhodou, že v rámci mesačných reportov publikovaných Výskumným inštitútom pre rozvoj elektronického informačného priemyslu v Číne, kde sa hodnotia jednotlivé kryptoprojekty, sa už tri krát umiestnil na prvej priečke.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
ethereumworldnews.com
cryptoglobe.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.