Ripple: Banky nebudú v blízkej budúcnosti používať blockchain na cezhraničné platby

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Už viackrát sme sa venovali blockchainu a jeho potenciálu, ktorý ponúka rôznym oblastiam, ako sú napríklad finančníctvo, zdravotníctvo, doprava, umenie… Jednou z firiem, ktorá sa intenzívne zaoberá projektmi pre bankový sektor je Ripple. Avšak priamo od lídrov tímu Ripple prichádzajú správy o tom, že banky nie sú veľmi ochotné prijať blockchain do globálneho systému cezhraničných platieb.

Získajte profesionálne analýzy a exkluzívny pohľad na kryptomeny na trading11.com

Testovanie

Banky sa vyjadrili, že podnikli kroky smerujúce k nasadeniu technológií vychádzajúcich z krypto-systémov, aby procesy ako napríklad medzinárodné platby boli rýchlejšie a lacnejšie.

„Niekoľko bánk testovalo alebo nasadilo systém Ripple vyvinutý pre medzinárodné platby, ktorý používa ,obojsmerné správy, ktoré nakoniec môžu byť pridané do distribuovaných kníh. Ale samotná technológia xCurrent nie je distribuovaná kniha,” povedal šéf kryptografie spoločnosti Ripple David Schwartz.

xCurrent bol použitý na vybudovanie medzinárodnej peňažnej transferovej služby One Money FX, spoločnosťou Banco Santander SA (SAN.MC). Služba bola spustená v apríli a bolo to jedno z prvých konkrétnych použití technológie založenej na blockchaine.

Prečítajte si aj náš článok: Kedy bude Ripple atakovať cenu 5 USD – Kľúčom je xRapid

Výhrady bánk

„Začínali sme s klasickým blockchainom, ktorý milujeme,” povedal v rozhovore pre Reuters Marcus Treacher, senior viceprezident spoločnosti Ripple. „Spätná väzba od bánk je: Nemôžete dať celý svet do blockchainu.”

Zástancovia technológie tvrdia, že zdieľanie záznamov zvyšuje efektivitu a znižuje nezrovnalosti v údajoch. Pre mnohé banky však distribuované účtovné knihy ešte nie sú dosť škálovateľné a ani dostatočne súkromné.

„Od mnohých našich zákazníkov počúvame, že je nevyhnutné udržať ich transakcie súkromné, spracovávať tisíce transakcií každú sekundu a prispôsobiť systém každému typu meny a aktíva, ktoré si len možno predstaviť,” povedal Schwartz.

Môže vás tiež zaujímať – Altcoiny by mohli výrazne ťažiť zo stability BTC

Na záver

Ak sa pozrieme na cenu XRP, tá sa síce dostala za posledných 24 hodín do červených čísel (-0,15%), ale je to len minimálna reakcia na túto „negatívnu” správu. Prístup a nasadenie tímu Ripple je to, čo môže pomôcť prekonať súčasnú nedôveru bánk a pretlačiť Ripple do globálneho bankového priestoru.

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Zdroje:
https://cointelegraph.com/
https://www.reuters.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.