[Správy] Dohoda o brexite, pokles libry a krvavý kúpeľ kryptomien • Bitfinex zverejnil nové poplatky…

BITmarkets BITmarkets

Dohoda o brexite, pokles libry a krvavý kúpeľ kryptomien • Kryptoburza Bitfinex zverejnila nové poplatky • Odporcovia Sovereignu neuspeli – Marshallove ostrovy zavedú štátnu kryptomenu • Binance zalistuje USDC stablecoin • Ripple uzavrel partnerstvo s bankou CIMB •

Dohoda o brexite, pokles libry a krvavý kúpeľ kryptomien

Briti si v referende dňa 23. 6. 2016 odhlasovali odchod z Európskej únie. V celonárodnom hlasovaní sa za odchod vyslovilo 17,4 milióna ľudí (51,9 % voličov). Aj keď je podľa podpísanej zmluvy k zahájeniu brexitu ešte ďaleko (29. 3. 2019), britská libra zareagovala ihneď, a to poklesom voči euru aj doláru. Viacero analytikov totiž očakáva, že ekonomika Veľkej Británie utrpí škody najmä v oblasti medzinárodného obchodu. Odchod z EU je totižto predbežne vyčíslený na 40 – 45 miliárd eur.

Ako paralelu k vystúpeniu Britov z EU by sme mohli uviesť aj aktuálnu „hashovú vojnu” pred nastávajúcim Bitcoin Cash hard forkom. Aj tu existujú dva súperiace tábory, Bitcoin ABC a Bitcoin SV, a rovnako je možné, že ich vzájomný konflikt môže mať pre túto kryptomenu neblahé následky, tak, ako je tomu v prípade brexitu. Otázne je, komu sa tým prospeje a kto zaplatí celkový účet. Ak Bitcoin Cash padne, nebude to nikto iný, ako tí, čo v ňom majú zainvestované.

Viac sa dočítate tu: ccn.com (v angličtine).

Kryptoburza Bitfinex zverejnila nové poplatky

Hongkonská kryptoburza Bitfinex zaviedla počnúc týmto týždňom nové poplatky. Tie sa týkajú výberov a ich výška je nastavená na 3 %. Uvedený poplatok vám bude účtovaný v dvoch prípadoch. Po prvé: ak vyberáte fiat zo svojho účtu vedeného na burze viac ako dvakrát mesačne. Po druhé: ak vyberiete kumulatívne viac ako jeden milión dolárov v priebehu 30 dní.

Štandardných výberov, ktoré nespĺňajú ani jedno z vyššie uvedených kritérií, sa daná zmena nedotkne. Podľa slov burzy by tak až 99 % všetkých výberov malo ostať tak, ako tomu bolo doteraz.

Viac sa dočítate tu: news.bitcoin.com (v angličtine).

Odporcovia Sovereignu neuspeli – Marshallove ostrovy zavedú štátnu kryptomenu

Tichomorský štát Marshallove ostrovy sa dostal tento rok do centra pozornosti predovšetkým pre snahu zaviesť národnú kryptomenu – Sovereign. Tá mala byť podľa správ z marca tohto roku uvedená do obehu prostredníctvom ICO, pričom jej celkové množstvo malo byť limitované počtom 24 miliónov tokenov.

Pár dní dozadu sa však zdalo, že kryptomena podporovaná prezidentkou ostrovného štátu, Hildou Heine, možno ani nevznikne. Kritici prezidentky totiž žiadali stiahnuť návrh o vydaní kryptomeny, avšak v hlasovaní boli neúspešní. To prinieslo nerozhodný počet hlasov v pomere 16:16. Sovereign tak nateraz ostáva stále v hre, hoci podľa miestnych zákonov chýbal odporcom jediný hlas.

Viac sa dočítate tu: ccn.com (v angličtine).

Binance zalistuje USDC stablecoin

Kryptoburza Binance vydala vyhlásenie, že tento týždeň zalistuje na svoju platformu stablecoin USDC. V sobotu, 17. novembra 2019 tak preň vytvorí obchodný pár voči Bitcoinu a Binance Coinu. USDC, ako stablecoin krytý dolárom, pritom vznikol len v septembri. Za jeho vznikom stojí spoločnosť Circle, ktorá ho vyvinula v spolupráci s konzorciom CENTRE. Pridaním USDC Binance rozširuje rad stablecoinov.

Po tomto víkende tak bude možné na Binance obchodovať až štyri tokeny tohto typu: Tether (USDT), Paxos Standard (PAX), TrueUSD (TUSD) a vyššie zmienený USD Coin (USDC).

Viac sa dočítate tu: coindesk.com (v angličtine).

Ripple uzavrel partnerstvo s bankou CIMB

O tom, že Ripple to s prienikom do bankového sektora myslí vážne, nie je pochýb. Nasvedčuje tomu aj súperenie so SWIFTOM, o ktorom sme vás informovali napríklad v tomto článku. Teraz ohlásil Ripple partnerstvo s ďalšou významnou finančnou inštitúciou – CIMB.

Ide o piatu najväčšiu banku v združení ASEAN (Združenie národov juhovýchodnej Ázie), ktorej chce uľahčiť okamžité cezhraničné platby. Tie majú byť zabezpečené pomocou RippleNetu, ktorého služby využíva podľa predstaviteľov Ripple už viac ako 100 bánk na svete.

Viac sa dočítate tu: financemagnates.com (v angličtine).

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

 

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.