[Správy] Ripple: sme lepší ako SWIFT • Giveaway scam na Google G-suit …

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Ripple CEO: partnerstvo so SWIFTOM nepotrebujeme – sme lepší • Giveaway scam na Google G-suit • SWIFT končí v Iráne – krajina reaguje vydaním štátnej kryptomeny • Kryptomena Etheera vzrástla o neuveriteľných 80 000% • Predstavitelia bockchainu v rebríčku Forbes 30-Under-30 •

Ripple CEO: partnerstvo so SWIFTOM nepotrebujeme – sme lepší

Riaditeľ spoločnosti Ripple, Brad Garlinghouse, sa nechal počuť, že ich spoločnosť, ktorá sa zameriava na riešenie problémov týkajúcich sa cezhraničných prevodov a platieb už má zazmluvnených desiatky veľkých inštitucionálnych klientov. Podľa jeho slov podpísalo zmluvu už najmenej 100 bánk, ktoré používali, alebo ešte stále používajú SWIFT. Berúc do úvahy vyššie uvedený fakt, Garlinghouse sa vyjadril, že žiadne partnerstvo so SWIFTOM nepotrebujú, lebo:

“To, čo robíme a sprocesovávame na dennej báze je de facto preberaním zákazníkov a pozície, ktorú SWIFT má.”

Narážal tým na nedávne informácie, že Ripple má nadviazať spoluprácu so spoločnosťou SWIFT. Tá minulý týždeň akúkoľvek kooperáciu poprela.

Viac sa dočítate tu: ccn.com (v angličtine).

Giveaway scam na Google G-suit

Len deň po tom, ako hackeri zaútočili na Twitter účet známeho amerického maloobchodného reťazca, boli v akcii znovu. Tentoraz bol ich cieľ ešte väčší. Predmetom útoku sa stal Twitter účet G-Suite. Ide o súbor nástrojov ovládaných technologickým gigantom Google, kde spadajú populárne aplikácie ako Gmail, Hangouts, Kalendár, či Google+. Rovnako, ako aj vo včerajšom prípade, aj teraz hackeri lákali obete na „giveaway”, v ktorom sľubovali rozdať až 5000 BTC.

Odberateľom zmieneného účtu bolo ponúknuté, že ak pošlú od 0,1 až 2 BTC, obratom sa im zašle 1 až 20 BTC naspäť. Pochopiteľne išlo o podvod a nikto žiadne BTC naspäť nedostal. Po 10 minútach bol post z daného účtu odstránený.

Viac sa dočítate tu: zycrypto.com (v angličtine).

SWIFT končí v Iráne – krajina reaguje vydaním štátnej kryptomeny

Po tom, ako spoločnosť SWIFT cez víkend oznámila  „odstrihnutie” Iránu od svojho finančného systému, rozhodla sa táto krajina vydať štátnu kryptomenu. Zámerom je tak obísť americké sankcie. Ukončením spolupráce so SWIFT-om bude totiž Irán čeliť problémom s vykonávaním cezhraničných platieb, predovšetkým tých, ktoré sa týkajú importu a exportu. Steven Mnuchin, minister financií USA, označil krok SWIFT-u za správne rozhodnutie, ktoré podporuje integritu medzinárodného finančného systému.

Na základe žiadosti najvyššej iránskej banky už spoločnosť Informatics Services Corporation (ISC) navrhla a vyvinula štátnu kryptomenu. Aj napriek tomu, že je stále v experimentálnej fáze, jej schválenie centrálnou bankou sa očakáva už v blízkej dobe.

Viac sa dočítate tu: ethereumworldnews.com (v angličtine).

Kryptomena Etheera vzrástla o neuveriteľných 80 000%

Pomerne málo známa kryptomena Etheera zažíva v posledných dňoch boom. Hodnota tohto tokenu zloženého na sieti Ethereum sa zvýšila o neuveriteľných 80 000 %. Od konca októbra až do dnešného dňa pritom zaznamenala viacero púmp. Prvý novembrový deň zvýšila hodnotu o 560%, 10. novembra o 250%, aby sa následne zmiernením tempom dostala až na aktuálnu hodnotu 0.012551 doláru a jeden ETA.

Viac sa dočítate tu: ethereumworldnews.com (v angličtine).

Predstavitelia bockchainu v rebríčku Forbes 30-Under-30

Každoročne vydávaný populárny rebríček Forbes 30-Under-30, do ktorého sú zaraďovaní mladí úspešní ľudia do 30 rokov, obsahuje aj mená známe z kryptoodvetvia. Po prvý krát sa tak ocitli TOP spoločnosti mladých ľudí autori kryptoprojektov: Olaoluwa Osuntokun (spoluzakladateľ Lightning Labs a autor riešení škálovateľnosti Bitcoinu), Nader Al-Naji (autor stablecoinu Basis), JB Rubinovitz (spoluzakladateľ BialBlock) a Hunter Horsley (CEO Bitwise Asset Management).

Viac sa dočítate tu:  ccn.com (v angličtine).

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.