Banky sa konečne pripájajú na RippleNet – ovplyvní to cenu XRP?

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Ripple (XRP), podobne ako drvivá väčšina kryptomenien, sa stále borí v bear markete. Od svojho januárového ATH (3.67 USD) klesol o 92% až na súčasnú cenu 0.281 USD. Napriek tomu, dev tím a marketingové oddelenie zo svojho úsilia nepoľavujú, o čom svedčia aj tri zaujímavé novinky, ktoré predstavili v prvej polovici septembra.

Pokrok RippleNetu v Japonsku a Thajsku

Dňa 12. septembra Ripple zverejnil správu, že platobná sieť RippleNet sprocesovala remitencie (peňažné čiastky) medzi Japonskom a Thajskom. V Japonsku žije až 45 000 thajských robotníkov a tradičný spôsob vyplácania remitencií zahŕňa absolvovanie niekoľkých návštev banky. Okrem zdĺhavého procesu bola veľkou nevýhodou aj nezosúladená komunikácia jednotlivých systémov pri vyplácaní remitencií klasickým bankovým prevodom.

Vďaka faktu, že niekoľko bánk v obidvoch krajinách začalo využívať služby RippleNetu, celý proces vyplácania remitencií sa výrazne zjednodušil. Jedným z príkladov je spolupráca medzi SBI Remit (Japonsko) a Siam Commercial Bank (Thajsko). Obe banky používajú RippleNet na uskutočnenie okamžitých prevodov medzi týmito dvoma krajinami.

RippleNet prináša výhody aj samotným koncovým klientom. Thajskí pracovníci si môžu otvoriť online účet v japonskej banke SBI Remit a zároveň si ho prepojiť so svojim domácim účtom v thajskej Siam Commercial Bank. K spolupráci s vyššie uvedenými bankami spoločnosť Ripple uviedla:

“Množstvo bánk a poskytovateľov finančných služieb využíva globálnu platobnú sieť RippleNet, aby klientom poskytli okamžitý, cenovo dostupný a transparentný spôsob, ako poslať potrebnú hotovosť ich rodinám. Jedným z príkladov je spolupráca medzi SBI Remit a Siam Commercial Bank (SCB), ktoré využívajú RippleNet na poskytovanie platieb v reálnom čase pre thajských pracovníkov žijúcich v Japonsku.”

Národná komerčná banka Saudskej Arábie sa pripojí k RippleNetu

V polovici septembra oznámil Ripple dev tím, že po pilotných testoch so Saudským arabským menovým úradom začala globálnu platobnú sieť RippleNet využívať aj Národná komerčná banka (NCB). NCB bola historicky prvou bankou založenou v tejto krajine a dodnes je jednou z najväčších finančných inštitúcii v regióne.

NCB sa týmto krokom pripojí k ďalším globálnym bankám, ktoré už sú členmi RippleNetu. Toto členstvo im umožní uskutočňovať bankové prevody medzi finančným inštitúciámi v Severnej Amerike a Ázii oveľa efektívnejšie.

Mohlo by vás zaujímať: Ripple: Ripple môže v budúcnosti poraziť bitcoin, myslia si niektorí odborníci

Ripple-lib Version 1.0.0

Minulý týždeň spustil dev tím novú verziu Ripple-lib, ktorá nesie poradové označenie 1.0.0. Ide o JavaScript rozhranie pre XRP ledger. Nová verzia obsahuje vylepšenia, ktoré majú smerovať k väčšej flexibilite samotného ledgeru. Podľa Nicka Bougalisa, vedúceho C ++ dev tímu Ripple, disponuje aktualizácia okrem iného aj konfigurovateľným maximálnym poplatkom, ktorý pomáha zabrániť tomu, aby ho programátori neúmyselne zvýšili. Štandardne je pritom nastavený na 2 XRP.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Záver

Napriek trom vyššie uvedeným správam cena XRP stagnuje, respektíve pozvoľne klesá. Z fundamentálneho hľadiska by však zmienené spolupráce s bankovým sektorom mohli znamenať pre Ripple silný záver tohto kalendárneho roku.

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroje:
ripplenews.tech
ethereumworldnews.com
coingape.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.