[Správy] CEO ShapeShiftu: Bitcoin raz nahradí vládny scam • Venezuela zajtra spustí predaj štátnej kryptomeny Petro…

BITmarkets BITmarkets

TronDice, hra postavená na báze dApp už vyplatila viac ako 200 miliónov TRX • Ruská Štátna duma zvažuje vydanie stablecoinu • AMD chce ponúknuť lepšie zariadenia na ťažbu kryptomien • CEO ShapeShiftu: Bitcoin raz nahradí vládny scam • Venezuela zajtra spustí predaj štátnej kryptomeny Petro

TronDice, hra postavená na báze dApp už vyplatila viac ako 200 miliónov TRX

TronDice, jedna z prvých decentralizovaných aplikácií v sieti TRON, ktorá je vo svojej podstate typom hazardnej hry, už vyplatila výhercom vyše 200 miliónov TRX. Jej pointa spočíva v tom, že hráč si vyberie číslo od 2 do 100 a smart kontrakt náhodne vygeneruje číslicu od 1 do 100, ktorá určí, či a akú sumu človek vyhrá. TronDice tak nadväzuje na úspech inej dApp hry tejto siete, TrobBet. Práve vďaka nej dokázal TRON prekonať svojho rivala, Ethereum, v počte aktívnych účtov v sieti.

Viac sa dočítate tu:  cryptoglobe.com  (v angličtine).

Ruská Štátna duma zvažuje vydanie stablecoinu

Predseda ruskej Štátnej dumy pre finančné trhy, Anatoly Aksakov, sa vyjadril, že Rusko aktívne zvažuje vydanie stabelcoinu. Ten by bol viazaný na ruský rubeľ v pomere 1:1. Podľa moskovskej tlačovej agentúry Mskagency, Aksakov uviedol, že zmienený stablecoin bude vydaný Centrálnou bankou, pričom samotná kryptomena by bola krytá bankovým depozitom rubľu.

Myšlienka štátnej kryprotmeny, ktorá dostala predbežne názov CryptoRuble, vznikla pritom už začiatkom tohto roku, s plánom pilotného uvedenia v prvej polovici roku 2019.

Viac sa dočítate tu: cointelegraph.com (v angličtine).

AMD chce ponúknuť lepšie zariadenia na ťažbu kryptomien

Advanced Micro Devices (AMD), výrobca mikroprocesorov a integrovaných obvodov, zverejnil na svojej oficiálnej stránke informáciu ohľadom spolupráce so spoločnosťami Sapphire, ASROCK, ASUS, MSI, Biostar, TUL a Rajintek. Výsledkom tohto partnerstva je sedem mining rigov určených na ťažbu kryptomien. Aj keď špecifikácie jednotlivých zariadení už k dispozícii sú, odporúčané ceny na stránkach AMD zatiaľ nenájdete.

Viac sa dočítate tu: ethereumworldnews.com (v angličtine).

CEO ShapeShiftu: Bitcoin raz nahradí vládny scam

Erik Voorhees, generálny riaditeľ burzy ShapeShift, v nedávnom rozhovore pri príležitosti desiateho výročia Bitcoinu uviedol, že budúcnosť bude patriť kryptomenám. Voorhees, ktorý sa o Bitcoine podľa jeho slov dozvedel v roku 2011 prostredníctvom Facebooku tvrdí, že kryptomeny mu úplne zmenili život a jeho pohľad na svet. Ich prínos v podobe možnosti okamžitých prevodov kdekoľvek na svete za takmer nulové náklady a nemožnosť ich zastavenia je podľa neho prevratná, čo potvrdzuje vyjadrením:

„Mám pocit, že mal vždy (Bitcoin) významný potenciál prevziať svet. Stále si myslím, že jedného dňa nahradí vládny fiat, najmä keď ľudia stále viac zisťujú, že existuje alternatíva k tomuto podvodu.”

Viac sa dočítate tu:  ambcrypto.com (v angličtine).

Venezuela zajtra spustí predaj štátnej kryptomeny Petro

Venezuela je odhodlaná stať sa prvým latinskoamerickým kryptonárodom. Po niekoľkonasobnom odklade oznámila na zajtra, 5.novembra, oficiálne spustenie predaja štátnej krypotmeny Petro. Jej zavedenie už bolo pritom naplánované na koniec marca tohto roku. Vtedajší prísľub prezidenta Madoura sa vtedy nenaplnil. Následne prišla odpoveď zo strany americkej vlády, v podobe negatívneho postoja k vzniku Petra, nakoľko ho pokladala za možnosť, ako obísť jednostranne uložené sankcie voči Venezuele. Ďalším plánovaným termínom spustenia štátnej kryptomeny bol prvý október, avšak ani tento termín nebol dodržaný.

Podľa aktuálnych vyjadrení venezuelskej vlády by mal byť Petro dostupný od pondelka, 5. novembra 2018. Ľudia si ho budú môcť zakúpiť buď na niektorej z oficiálnych búrz alebo priamo cez štátnu pokladnicu.

Viac sa dočítate tu: ethereumworldnews.com (v angličtine).

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Táto krajina je novým Chorvátskom. Turistov vábi lacnými službami i azúrovým morom

2

Moderný supermarket má vážne problémy. Prečo tam nikto nenakupuje?

3

Veľká slovenská banka úplne ruší platobné karty Visa. Dotkne sa to aj vás?

4

Obrovské prekvapenie. V maličkej slovenskej obci vyrastie nové nákupné centrum

5

Sociálna poisťovňa chystá zmeny. Všimnú si ich všetci Slováci

PR články

Aký výkon má obchodovanie s veľkými dátami s umelou inteligenciou, ako je ChatGPT? ATPBot má odpoveď

PR články | 24. mája 2024

PR článok ATP Bot. Nedávno ATPBot oznámil, že teraz podporuje všetkých používateľov Binance, Kraken a Coinbase, aby mohli implementovať automatické obchodovanie s umelou inteligenciou prostredníctvom API, čím používateľom poskytuje viac príležitostí na obchodovanie s kryptomenami.

ATP Bot obchoduje s AI