[Krátka správa] 9 zamietnutých ETF bude čoskoro znovu preskúmaných

BITmarkets BITmarkets

V auguste sme vás informovali, že SEC skúma 9 zamietnutých návrhov na Bitcoin ETF. Podľa najnovšieho oznámenia sa bude po 5. novembri Komisia pre cenné papiere a burzy Spojených štátov rozhodovať, či nie je možné pustiť niektoré ETF do sveta. 

Regulátori budú odkazovať na 5 žiadostí predložených spoločnosťou Direxion, 2 na GraniteShares a 2 na ProShares.

„Komisia sa dohodla, že do 5. novembra 2018 môže ktorákoľvek strana alebo osoba predložiť prehlásenie podpory alebo námietky prijatých opatrení.”

Rozhodnutia týkajúce sa deviatich fondov ETF sa však môžu objaviť kedykoľvek po 5. 11. 2018, presný deň nebol stanovený. Nemôžeme povedať, kedy presne k rozhodnutiu dôjde, ale môžete si byť istí, že vás budeme ihneď po zistení ďalších informácií informovať. Dúfajme, že nebudeme musieť čakať dlho, a že si čoskoro vypočujeme pozitívne rozhodnutie.

Ako vieme, vstup Bitcoin ETF je jednou z najdiskutovanejších udalostí celého odvetvia. Podľa odborníkov môže vznik takéhoto finančného nástroja povzbudiť inštitucionálnych investorov a spôsobiť príliv významného kapitálu na trh. Výsledkom môže byť dlhoočakávaný rast.

Tento článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.