Tron: Vďaka Odyssey 3.1 budeme 200x rýchlejší ako ETH a 100x lacnejší ako EOS

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Tron, ktorý sa snaží dostať do Top 10 kryptomien z pohľadu trhovej kapitalizácie, prichádza s aktualizáciou Odyssey 3.1. Vďaka nej má podľa lídra tohto projektu, Justina Suna, dosiahnuť 200x rýchlejšie transakcie ako Ethereum, pričom vývoj dApps bude až 100x lacnejší ako na EOS blockchaine.

Tron Virtual Machine

Dohoda o novej aktualizácii Odyssey 3.1 bola dosiahnutá v rámci komunitného konsenzu a je navrhnutá tak, aby nasmerovala Tron a jeho sieť do novej éry decentralizácie prostredníctvom využívania smart kontraktov. Zmeny pritom zahŕňajú okrem iného aj spustenie Tron Virtual Machine (TVM), ktorý umožní vývojárom otestovať spomenuté smart kontrakty skôr, ako prejdú na hlavnú sieť TRON.

TVM pritom zabezpečuje bezproblémové pripojenie k akémukoľvek existujúcemu vývojovému ekosystému a podporuje algoritmus Delegated Proof of Stake (DPoS). Zároveň je kompatibilný s Ethereum Virtual Machine (EVM), čím dovoľuje vývojárom ľahko prechádzať do ekosystému Tron a umožňuje interoperabilitu medzi týmito dvoma sieťami. Vyššie zmienená súčinnosť medzi TVM a EVM má za cieľ motivovať vývojárov preniesť svoje projekty zo siete Ethereum na Tron. Dev tím Tronu zároveň pracuje aj na kompatibilite s EOS blockchainom.

Mohlo by vás zaujímať: Prvá hra na sieti TRONu (TRX): Magic Academy

Justin Sun: Lepší ako Ethereum a EOS

Zatiaľ čo nedávno predstavený projekt Atlas by mal zabezpečiť zvýšenú decentralizáciu na základe akvizície BitTorrentu, nová aktualizácia by mala priniesť lepší výkon siete v súvislosti so smart kontraktmi. Ako uviedol CEO Tronu, prvky, ktoré prináša Odyssey 3.1, sa majú premietnuť do ceny a rýchlosti vývoja decentralizovaných aplikácií.

Justin Sun, ktorý sa zároveň nechal počuť, že do šiestich mesiacov bude Tron jednou z Top 10 kryptomien, dodal, že nová aktualizácia zabezpečí, že Tron bude 200-krát rýchlejší ako Ethereum a zároveň vývoj dApps bude v porovnaní s EOSom 100-krát lacnejší. Ten je pritom často označovaný ako jeden z hlavných konkurentov Etherea v oblasti vývoja decentralizovaných aplikácií.

Sun svojim vyhlásením narážal na fakt, že ročné náklady na správu dApp stoja v sieti EOS až 10 000 dolárov. Tým pádom je ich vývoj z finančného hľadiska pre mnohých vývojárov buď nezaujímavý, alebo rovno nemožný. Čo sa Etherea týka, to sa už dlhodobo potýka s problémom škálovateľnosti, ktorý má dopad na samotnú rýchlosť siete.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Záver

Vďaka Odyssey 3.1 by tak Tron mohol zlákať vývojárov dApps z oboch konkurenčných blockchainov a vykročiť správnym smerom k svojej méte – natrvalo sa etablovať v Top 10 z pohľadu trhovej kapitalizácie.

Na záver ešte jedna novinka. Peňaženka CoboWallet, ktorá je na scéne od roku 2017 a supportuje viacero coinov, ohlásila pridanie a podporu TRX, ako aj všetkých tokenov založených v sieti Tron.

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroje:
coingape.com
cryptocoinspy.com
koinalert.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.