Petro – Štátna kryptomena Venezuely Petro je v predaji za BTC a LTC + 3 dôvody prečo ju nekupovať

BITmarkets BITmarkets

Už je to takmer rok, čo prezident Venezuely – Nicolás Maduro – prvýkrát naznačil, že by rád vytvoril štátnu kryptomenu. V tomto článku sme vám ju predstavili. Volá sa Petro, je krytá venezuelskou ropou, a ide o jeden z najnechutnejších krypto-projektov, aký si vôbec môžete predstaviť.

Petro sa konečne dostalo do verejného predaja. Coiny si môžete zakúpiť cez túto stránku. V súčasnosti ich môžete vymeniť za BTC a LTC, no čoskoro by mala pribudnúť aj možnosť nakupovať za ETH a ĐASH.

My v Kryptomagazíne sme tomuto projektu venovali veľa pozornosti. Predsa len, ide o prvú oficiálnu štátnu kryptomenu a to už niečo znamená. Venezuela je priekopník a vlády ostatných krajín by si z nej mali brať príklad. Však?

Nepríjemná pravda o Venezuele

Nanešťastie, tento projekt nevznikol preto, že by Maduro veril v myšlienku decentralizácie. Práve naopak! Tento človek za niekoľko rokov premenil prosperujúcu krajinu na smetisko. Demokraciu vymenil za diktatúru a pri moci sa drží iba vďaka armáde.

Vojaci však nepracujú za dobré slovo. Treba ich platiť. V snahe udržať sa pri kormidle tak Maduro predal všetko, čo mohol, zodrel obyvateľov Venezuely, znehodnotil štátnu menu tak, že v roku 2018 inflácia presiahne 1 0000 000 % a Petro je iba ďalší spôsob, ako získať peniaze.

Venezuela má najväčšie zásoby ropy na svete. Práve preto je Petro kryté ropou. Je však nutné dodať, že ide o ropu, ktorá ešte nebola vytiahnutá zo zeme. A pravdepodobne ani nebude. Ropný priemysel krajiny totiž skolaboval a ťažba sa prakticky zastavila. Až raz niekto obnoví tieto operácie, je dosť možné, že ropu nepošle vám. Predsa len, Petro je internetová mena vytvorená diktátorom, ktorý nemá absolútne žiadnu podporu od ľudí.

Nákupom Petra podporíte jedného z najväčších tyranov súčasnosti a iba zbytočne predĺžite jeho krutú vládu. Budete financovať armádu, ktorá utláča milióny ľudí.

3 dôvody, prečo nekupovať Petro

Nakoniec si to poďme ešte raz zhrnúť. Nákupom Petra:

  1. Podporíte psychopatického diktátora a jeho armádu
  2. Predĺžite utrpenie ľudí, ktorí žijú vo Venezuele
  3. Získate bezcenný coin, ktorý po páde Madurovho režimu nebude mať žiadnu hodnotu a nebude ničím krytý.

Krypto-podvody ako OneCoin, DasCoin alebo Bitconnect síce priviedli státisíce ľudí na mizinu, ale iste budete súhlasiť ak napíšeme, že Petro je oveľa horšie.

Viac informácií o otrasnej situácii vo Venezuele nájdete v tomto článku:

[Politika] Venezuela – Príbeh o kolapse krajiny s najväčšími zásobami ropy na svete

Disclaimer: Ak sa vám zdá, že v tomto článku trochu preháňame a situácia nie je až taká zlá, tak vedzte, že je to ešte oveľa horšie. Viď článok hore a priložené zdroje.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: