BTC verzus dolár. Zdroj: Shutterstock.com/Creativa Images
BTC verzus dolár. Zdroj: Shutterstock.com/Creativa Images

Výmenný kurz BTC voči doláru po 19 % korekcii stagnuje okolo hladiny 46 000 $. Posledných 24 hodín cena nezaznamenala takmer žiadnu zmenu. Zlato medzitým pokračuje v korekčnom legu a index dolára sa uberá smerom nahor.

BTC/USD 1H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 1H. Zdroj: TradingView

Masívny výpredaj Bitcoinov sa časovo zhodoval s nápadne podobným, ale menším poklesom konkurenčného trhu so zlatom. Podobne aj drahý kov utrpel najhorší denný pokles za mesiac v utorok. Spotové sadzby XAU/USD klesli pod 1 800 dolárov po vnútrodennom pohybe mínus 1,37 %.

XAU/USD 1H. Zdroj: TradingView
XAU/USD 1H. Zdroj: TradingView

Veľká červená hodinová sviečka na zlatých a bitcoinových grafoch sa objavila medzi 10:00 a 11:00 UTC. Bitcoin sa však skonsolidoval bokom po veľkom poklese na rozdiel od zlata, ktoré pokles predlžuje.

Kryptomena sa zrútila pod ťarchou príliš špekulatívnych býčích pákových obchodov. Údaje Bybt ukázali, že 3,68 miliardy dolárov dlhých pozícií na opciovom trhu bolo zlikvidovaných za 24 hodín. Ide o najväčšiu likvidáciu od júna.

Likvidácia BTC za posledný deň. Zdroj: Bybt
Likvidácia BTC za posledný deň. Zdroj: Bybt

Automatizované likvidácie spôsobili ďalšie výpredaje na trhu s BTC. Obchodníci boli nútení predať svoje držby na pokrytie svojich maržových longov.

StormGain

Mohlo by ťa zaujímať – Akú cenu dosiahne BTC do konca roka podľa modelu Stock-to-flow?

Je dolár zodpovedný za pokles BTC?

Za zmienku stojí, že náhly pokles cien BTC a zlata sa zhodoval s prudkým nárastom indexu amerického dolára (DXY). Index, ktorý meria silu dolára voči košu špičkových národných mien, v utorok vzrástol o 0,41 % na 92,53. Momentálne sa ustálil na 92,74.

DXY 1H. Zdroj: TradingView
DXY 1H. Zdroj: TradingView

DXY sa vzdialilo od svojho mesačného minima a ťažilo z rastúcich výnosov amerického ministerstva financií pred predajom vládneho dlhu tento týždeň.

Prečítaj si taktiež – Zabráni v tomto roku boom altcoinov rastu BTC nad hranicu 100 000 $?

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.