BTC v korekcii. Zdroj: Shutterstock.com/Wit Olszewski

BTC po dosiahnutí maxima na hodnote 53 000 $ nakoniec vstúpil do prudkej korekcie. Cena kleska za jediný deň takmer o jednu pätinu a pokles stiahol so sebou aj altcoinový trh. Výsledkom je, že dominancia mierne narástla, čo znamená, že altcoiny spadli o čosi viac. Nejde však o veľký rozdiel. Kde sa cena uberie teraz?

Bitcoin vytvoril low cenu na hladine 42 900 $, no close cena sa uzavrela na prvom supporte 46 500 $. Ide zároveň o support predošlej dvojtýždňovej sideway štruktúry. Kým však cena bude pokračovať v raste, je v hre ešte ďalšia korekcia. Buď vznikne v-shape recovery a cena od trhovej hodnoty pôjde nahor, alebo korekcia bude pokračovať v menšej sile.

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Vyskúšaj náš produkt VIP signály! Čo v ňom nájdeš? Kompletný prehľad, analýzy a signály na 50 párov. Každý deň pre teba naši traderi pripravujú kompletné náhľady do ich aktuálne otvorených obchodov. Zároveň získaš prístup na pravidelne streamy a webináre úplne zadarmo. >>>Chcem kúpiť VIP členstvo<<<.

Mohlo by ťa zaujímať – Blíži sa golden cross BTC – posledné prekríženie znamenalo 11-mesačný rast

BTC spadlo priamo do prepredanosti

Hlavný support, ktorý sledujeme, je na hladine 42 500 $ až 41 000 $. Ide o supportnú zónu, ktorá oddeľuje akumulačnú zónu od rastúceho trendu. Ak by sa cene podarilo túto zónu otestovať ako support a následne pokračovať v raste, išlo by o silný býčí signál. Dlhodobý sentiment ani predikcia sa zatiaľ nezmenili.

RSI ukazuje, že z hladiny miernej prekúpenosti spadlo až na hranicu prepredanosti, a to za kratučký okamih. Tak prudký pokles RSI nebol zaznamenaný ani počas celého májového prepadu. Podľa RSI tak nie je už mnoho priestoru na pokračovanie prudkej korekcie. Pokles je stále aktuálny, no už nie v takej sile. Objemy taktiež z ničoho nič vytvorili niekoľko násobné čísla v porovnaní s rastom.

Prečítaj si taktiež – Akú cenu dosiahne BTC do konca roka podľa modelu Stock-to-flow?

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.