Altcoiny predbiehajú BTC. Zdroj: Shutterstock.com/iQoncept

Podľa údajov spoločnosti CoinMarketCap za posledných sedem dní v čase písania článku BTC vykázal 2,91 %. Na porovnanie, altcoiny toto číslo prevyšovali, pričom SOL za týždeň narástol o 48,42 %, ETH o 21,32 % a DOT o 24,83 % v rovnakom čase. SOL a ADA nedávno tiež zaznamenali nové ATH.

Coinmarketcap TOP 10. Zdroj: Coinmarketcap
Coinmarketcap TOP 10. Zdroj: Coinmarketcap

Podľa údajov portálu TradingView.com altcoinový boom znížil v čase písania článku Bitcoin Dominance (BTCD) index na 41,30 %. To je podobné úrovniam, ktoré dosiahol v júni 2018. Generálny riaditeľ kryptoburzy KuCoin Johnny Lyu povedal:

„Krypto adopciu nemožno dosiahnuť bez prosperity altcoinov. Mnoho účastníkov trhu sa domnieva, že pri súčasnej cenovej hladine je práve hodnota altcoinov náchylnejšia na viacnásobné zvýšenie.“

Prečítaj si taktiež poslednú analýzu Bitcoinu – Analýza BTC – dôjde k prelomeniu sideway štruktúry už dnes?

Altcoiny dosahujú vyššie zisky ako BTC

Cena Solany napríklad od začiatku roka vzrástla viac ako 100-krát. Dokonca aj optimistický model S2F od PlanB pre BTC predpovedá, že jeho hodnota bude do konca roka tesne nad 100 000 dolármi. To je iba trojnásobok hodnoty tokenu od začiatku roka. Také obrovské rozdiely vo výnosoch môžu dokonca prinútiť investorov, aby si vybrali altcoiny ako svoj investičný nástroj pred Bitcoinom.

Inštitucionálny záujem o Bitcoin je však v porovnaní s úrovňami v júni a júli na vzostupe. Spoločnosť Microstrategy uskutočnila 24. augusta ďalší nákup BTC, tentokrát v hodnote 177 miliónov dolárov. To predstavuje spolu 105 085 BTC, v súčasnosti ocenených na 5,2 miliardy dolárov a predstavuje 0,5 % z ponuky 21 miliónov BTC.

Dokonca aj jedna z najvýznamnejších finančných inštitúcií na svete Citigroup Inc. zvažuje obchodovanie s futures na Bitcoin. Podľa nedávnej správy banková spoločnosť čaká na schválenie regulačného orgánu na obchodovanie s týmto derivátovým nástrojom.

Cenové pohyby, ktoré Bitcoin za posledných niekoľko mesiacov urobil, si vyžadujú injekciu veľkého množstva kapitálu. To naznačuje, že inštitucionálny kapitál je určite zapojený.

Mohlo by ťa zaujímať – Podľa tohto fraktálu čaká Bitcoin posledná fáza býčieho cyklu

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.