BTC podľa stock-to-flow
BTC podľa stock-to-flow. Zdroj: SHutterstock.com/Andrea Izzotti

Stock-to-flow (S2F) používateľa Twitteru, PlanB, je jedným z najpresnejších kvantitatívnych modelov, ktoré sa pokúšajú vyhodnotiť a predpovedať cenu BTC. Stock to flow môžeme tiež chápať ako počet rokov potrebných na to, aby sme zdvojnásobili aktuálnu zásobu. Podľa modelu má cena Bitcoinu prekročiť až 100 000 dolárov.

BTC sa však v súčasnosti zotavuje z väčšej odchýlky od S2F z konca júla. Zdalo sa, že model môže byť narušený. Nie je to prvýkrát, čo sa cena Bitcoinu negatívne odchýlila od modelu. Odchýlka sa začala koncom októbra 2018 a trvala do polovice júna 2019 počas takmer siedmich mesiacov. Na porovnanie, súčasná pokračujúca negatívna odchýlka trvá iba asi tri mesiace. Je zaujímavé, že po zvyšok roka je model S2F značne plochý a predpovedá podobný cieľ na začiatku štvrtého štvrťroka.

Stock-to-flow. Zdroj: BuyBitcoinWorldwide
Stock-to-flow. Zdroj: BuyBitcoinWorldwideň

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Prečítaj si taktiež – Niektorí analytici tvrdia, že BTC dosiahne target 180 000 dolárov

Poruší cenová akcia BTC model S2F?

Vzhľadom na súčasný sentiment a dlhodobé základy nie je od veci tvrdiť, že BTC do decembra dosiahne 100 000 dolárov. Ide najmä o október a november, ktoré boli historicky zelené mesiace pre Bitcoin.

StormGain

Aj keď bol model S2F doteraz veľmi presný pri predpovedaní ceny Bitcoinu, je dôležité poznamenať, že všetky technické ukazovatele majú svoje obmedzenia. Prechod na 100 000 dolárov za štyri mesiace by si vyžadoval značný prílev kapitálu. Aj keď to určite nie je nemožné, teraz sa to zdá nepravdepodobné. Pozornosť investorov sa zamerala na alternatívne krypto aktíva, ako sú Ether, Cardano a Solana.

Mohlo byťa zaujímať – Analýza BTC – dôjde k prelomeniu sideway štruktúry už dnes?

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.