BTC pokračuje v korekcii. Zdroj: Shutterstock.com/Elnur

Za posledných 24 hodín nedošlo k veľkým zmenám na cenovom grafe BTC. Medzitým ako Bitcoin stagnuje okolo hladiny 46 000 $, mnoho altcoinov dokázalo vytvoriť oveľa vyšší retracement smerom nahor. Výsledkom je, že dominancia klesla o ďalšie percento. Altcoiny sa na rozdiel od hlavnej kryptomeny z korekcie spamätávajú o čosi skôr.

Bitcoin nepotvrdil zatiaľ ukončenie korekcie a cena vytvára sideway štruktúru po prvom korekčom legu. Väčšinou korekcie nie sú ukončené hneď po prvom legu a tak je pravdepodobné, že ďalší kratší prepad môže nasledovať. Supportná zóna, ktorú budeme najbližšie sledovať je na intervale 42 500 $ až 41 000 $.

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Začiatočník? Nevadí! V našej VIP skupine sa okrem prvého nákupu kryptomien naučíš ziskovo obchodovať na burze a staneš sa profesionálnym obchodníkom. Čaká ťa viac ako 15 kurzov a 200 hodín vzdelávania. Navyše v rámci členstva získaš kompletný prístup k 50 analýzam a všetkým našim otvoreným obchodom. To všetko len od 40 EUR na mesiac. >>>Objednať VIP členstvo<<<

Prečítaj si taktiež predošlú analýzu – Analýza BTC – cena spadla až o 19 % za jediný obchodný deň!

Ukončenie korekcie BTC nie je potvrdené

Hladina 41 000 $ oddeľuje predošlú akumulačnú zónu od rastúceho trendu. Ak by cena neudržala tento support, je možné, že na ďalší rast by sme si počkali o čosi dlhšie. Z krátkodobého hľadiska je cena na point of control, ktorý je na hladine 46 400 $, avšak reverzia trendu nie je potvrdená.

RSI mierne počas sideway pohybu ceny narástlo. Objemy sa, naopak, zmenšujú a volatilita takisto. To je predzvesť toho, že cena čoskoro vytvorí znovu prudký pohyb. Následne sa objemy aj volatilita zvýšia. Dlhodobý sentiment zatiaľ nebol zmenený a taktiež nebol narušený súčasný dlhodobý rastúci trend, v ktorom sme.

Prečítaj si taktiež – JPMorgan varuje – kryptomeny sú opäť v bubline, ktorú vedú altcoiny

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.