JPMorgan tvrdí že krypto je v bubline
JPMorgan tvrdí že krypto je v bubline. Zdroj: Shutterstock.com/24K-Production

Začiatkom tohto týždňa investičná banka JPMorgan zverejnila poznámky investorov, ktoré naznačujú, že trhy s kryptomenami sa opäť nafúkli. Tvrdia, že podmienky na trhu sa zdajú byť viac bublinové, ako sa očakávalo. Poznámka, ktorá bola zverejnená minulú stredu, naznačovala, že chuť retailových investorov po digitálnych aktívach raketovo rástla popri tradičných akciách.

Maloobchodný dopyt sa zvýšil na rekordné maximá vďaka historicky nízkym úrokovým sadzbám a výhľadu Fedu na zvyšok roka. Analytici z JPMorgan odhadli čistý tok 13 miliárd dolárov na americký akciový trh len v auguste.

Mohlo by ťa zaujímať – Analýza BTC, BNB, XRP, SOL – bočné štruktúry sú len predzvesť rastu

Zvýšený maloobchodný dopyt

Výskumný tím JPMorgan tvrdil, že masívny prílev kapitálu si našiel cestu aj do kryptomien. Je určite možné, že šialenstvo v maloobchodnom nákupe zohralo kľúčovú úlohu pri obnove kryptotrhov.

Zisky dvoch najväčších kryptomien sú však bledé v porovnaní s altcoinmi a tokenmi, ktoré si získali veľkú popularitu. DeFi nachádzajú stále nové prípady použitia a NFT dosahujú rekordné hodnoty. Podľa Tradingview sa Solana len za posledný mesiac zvýšila o 390 %, pričom v čase písania článku bola medziročne o 7 000 % vyššia.

StormGain

Dominancia Bitcoinu tiež stále klesá. Ďalšie mince, ako napríklad Cardano, Ripple a Binance Coin rástli rýchlejšie. Celkový podiel BTC na trhu klesol na 41,31 % – zo 73,78 % na začiatku roka.

JPMorgan hlási, že BTC stráca svoj podiel na trhu

Analytici JPMorgan tiež napísali, že obchodovanie s altcoinmi predstavuje približne 1/3 kryptotrhu. Zostáva nejasné, či tento údaj predstavoval iba objem spotového trhu. Napriek tomu to bol podstatný nárast z 22 % na začiatku augusta.

,,Podiel altcoinov vyzerá podľa historických pohybov dosť vysoký. Podľa nášho názoru je pravdepodobnejšie, že bude skôr odrazom mánie a retailových investorov, než odrazom štrukturálneho trendu.”

Hlavná investičná banka je naďalej opatrná voči rýchlo sa rozvíjajúcej alternatívnej triede aktív. Stále však neexistujú žiadne náznaky, ktoré by naznačovali, že parabolický rast kryptomien sa čoskoro spomalí.

Prečítaj si taktiež – Akú cenu dosiahne BTC do konca roka podľa modelu Stock-to-flow?

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.