Ethereum Classic prežilo exploit
Ethereum Classic. Zdroj: Shutterstock, AlekseyIvanov

Ethereum Classic, kryptomena, ktorá bude zrejme navždy v tieni ETH. Po úspešnom hard forku sa tento faktor ešte viac zvýraznil. Pred nedávnom sa tomuto projektu podarilo prežiť útok exploit Geth. Je to škodlivý kód, ktorý dokáže spôsobiť pomerne veľké problémy.

Môže ťa zaujímať: Buterin odpovedal na otázky fanúšikov – uviedol najväčšie omyly pri budovaní ETH

Ethereum Classic prežilo exploit

Ako dokázal exploit narušiť bežný chod v sieti ETC? Dosť výrazne, dokonca až tak, že sa mainnet ETC musel 3. septembra rozdeliť. Útočníkovi sa podarilo objaviť škodlivý kód v projekte „Go Ethereum“. Tento fakt mal za následok neplánované spustenie hard forku. Podľa zaznamenaných údajov bolo po útoku viac ako 20 % hash rate na vlne poklesu.

ETC hash rate
ETC hash rate. Zdroj: 2miners.com

Chceš nakúpiť a obchodovať kryptomeny? Burza Binance je aktuálne najlepšie hodnotenou burzou na svete s veľmi lacnými poplatkami za nákup. Vytvor si teraz účet cez náš >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Prečítaj si tiež: TOP 5 metrík, ktoré poukazujú na prelievanie kapitálu z NFT do DeFi

S najväčšou pravdepodobnosťou bol pokles spôsobený minermi alebo poolmi, ktoré používali neoprávnenú verziu Coregeth. Kým sa však podarilo vyriešiť problém, škody už boli značné. Tento stav dokázal negatívne narušiť aj vydávanie ETC. Emisie začali klesať na najnižšiu úroveň až na hodnotu 20 300 ETC.

Miera emisií ETC
Miera emisií ETC. Zdroj: Messari

Ako zareagovali investori?

Investori na tento moment našťastie nezareagovali tak, ako sa očakávalo. Vývojárom sa podarilo problém veľmi rýchlo vyriešiť aj keď so značnými škodami. Počet aktívnych adries sa zvýšil na 37 700. Aj denné objemy dokázali vyskočiť až na 228 miliónov USD.

Objem transakcií u ETC
Objem transakcií u ETC. Zdroj: Messari

Z hľadiska budúcnosti sa teda zdá, že investícia do tohto projektu môže byť bezpečná.

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.