Token Solana
Token Solana. Zdroj: Shutterstock, Shizume

Počas rastúcej popularity sektoru DeFi neustále pribúdajú nové investície do týchto projektov. Príkladom je aj projekt Solana, ktorý dokázal najvýraznejšie prehovoriť v prípade investícií od inštitucionálnych investorov. Až jedna tretina celkového prílevu financií bola investovaná do investičných produktov Solana.

Solana je prekvapujúcim lídrom

V čase písania tohto článku sa cena tokenu SOL podľa portálu TradingView pohybovala na úrovni 77,6 USD. Od začiatku augusta cena vzrástla o úctyhodných 110 %. Správa o investíciách inštitucionálnych investorov prišla z portálu CoinShares. Podľa tejto správy bolo do projektu Solana investovaných 7,1 milióna USD, a to iba za mesiac august.

SOL/BUSD
SOL/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

Môže ťa zaujímať: Sú kryptomeny Solana a Avalanche dobrou voľbou pre hodl stratégiu?

Chceš sa naučiť analyzovať grafy? Máme tu pre teba VIP trading room. Nájdeš tu signály, denný update trhu, 200 video návodov a hlavne pomoc od profesionálnych traderov. S nami nezmeškáš žiadnu príležitosť na trhu! Kryptomeny, indexy a forex denne monitorujeme za teba a hľadáme signály, ktoré následne posielame do našej skupiny. >>>Pozrieť ponuku<<<

V tesnom závese za Solanou sa vezie projekt Cardano, ktorý zaznamenal prílev v hodnote 6,4 milióna USD. Na ďalších miestach sa nachádzajú starí známí hráči na trhu, napríklad Ethereum s prílevom 3,2 milióna USD či DOT s hodnotou 1,1 milióna USD.

Investície do projektov
Investície do projektov. Zdroj: Coinshares

V prípade BTC je situácia úplne opačná. Už siedmy týždeň po sebe evidujeme odlev. Za posledný týždeň to predstavuje hodnotu 2,8 milióna USD.

Prečítaj si tiež: Solana (SOL) – Vážny súper ETH, ktorý má potenciál zosadiť ho z trónu?

Každopádne záujem inštitucionálnych investorov o projekt Solana môže byť pre nás výkričníkom. Je to stále pomerne mladý projekt, ktorý však môže byť reálnym súperom ETH. Predstavitelia SOL sa už viackrát nechali počuť, že sme iba na začiatku cesty, pretože nás čakajú ďalšie dôležité aktualizácie.

Správa od CoinShares taktiež ukazuje, že hodnota spravovaných aktív vzrástla na hodnotu 57,3 miliardy USD. Je to najvyššia úroveň od historického maxima 66 miliárd USD počas bullrunu, ktorý začal začiatkom roka 2021.

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.