Solana bude rásť
Token Solana. Zdroj: Shutterstock, Creativa Images

Solana je jeden z najvýraznejších projektov posledného obdobia na kryptomenovom trhu. Pokračujúci boj o dosiahnutie 100 USD presviedča stále viac a viac investorov, aby svoje prostriedky vložili do tohto perspektívneho projektu.

Ak ťa zaujíma Solana, prečítaj si tento článok: Solana vzbudzuje najväčší záujem zo strany inštitucionálnych investorov – čaká nás ďalší rast?

Solana je ôsmou najsilnejšou kryptomenou

Podľa trhovej kapitalizácie je projekt Solana už na 8. mieste rebríčka. Povedzme si teda v skratke, čo SOL vlastne predstavuje. Ide o natívny token blockchainu Solana, ktorý spravuje nadácia Solana Foundation so sídlom v Ženeve.

Token SOL neustále rastie a dosahuje stále vyššie historické maximá. Posledné ATH bolo zaznamenané na úrovni 97,69 USD, čo je už len krôčik od významnej hodnoty 100 USD. Za posledných 24 hodín bol evidovaný nárast o 8,10 %.

SOL/BUSD
SOL/BUSD, daily TF. Zdroj: TradingView

Aj vďaka tomu sa SOL dokázala dostať na 8. miesto rebríčka podľa trhovej kapitalizácie, ktorá je aktuálne na hodnote 27,5 miliardy USD.

Ak chceš nakúpiť Bitcoin, Ethereum či iné kryptomeny, jednoznačne odporúčame využiť služby burzy Binance. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky.

Názor analytikov

Veľmi zaujímavý pohľad na bullrun SOL priniesol Ryan Watkins, analytik spoločnosti Messari. Ten všetkým pripomenul, ako bolo ešte v januári možné tento projekt kúpiť za približne 3 USD. To je až 31-násobný rast.

Populárna influencerka zo sveta kryptomien Wendy si myslí, že Solana nielenže dosiahne magickú hranicu 100 USD, ale cesta bude pokračovať až na 1000 USD.

Ďalší krypto influencer Bluntz je presvedčený, že na základe jeho technickej analýzy môže SOL v krátkom období úplne bez problémov dosiahnuť 200 USD.

S veľmi zaujímavým názorom prišiel aj Matt Ballensweig, ktorý pracuje ako globálny vedúci oddelenia financovania digitálnych aktív pre spoločnosť Genesis. Podľa neho sa musíme dôkladne pozrieť na trhovú kapitalizáciu Solany, ktorá je stále iba veľmi malým zlomkom z toho, čo predstavuje ETH. A ako už vieme, SOL je veľkým súperom ETH. Zdá sa teda, že je projekt stále vysoko podhodnotený oproti najväčšiemu konkurentovi.

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.