Solana_udalosť_Ignition
Solana_udalosť_Ignition. Zdroj: Shutterstock.com/Aleksandra Sova

Solana sa včera vyšplhala na nové rekordné maximum 103,06 $. Pohyb smerom hore je sprevádzaný špekuláciami o novej udalosti „Ignition“. Tím však poskytol málo podrobností o tomto nástroji, no mnoho investorov sa domnieva, že pôjde o spaľovanie tokenov SOL.

Špekulácie sa objavili hlavne kvôli upútavkovému videu Solana Ignition, ktoré obsahovalo scénu s fialovým zapaľovačom.

Ignition nemusí byť udalosťou spaľovania tokenu SOL

Ako verejný blockchain sa Solana spolieha na SOL v oblasti vkladov a transakčných poplatkov. Protokol spaľuje časť transakčných poplatkov, ktoré vyberá, aby ponuka SOL bola obmedzená na 500 000 000.

Solana však tiež vytvára nové tokeny na základe „dezinflačného inflačného plánu“, v ktorom sa miera emisie SOL periodicky znižuje od najvyššej hodnoty. Medzitým Solana tvrdí, že ponuka sa nakoniec stabilizuje na „vopred určenej dlhodobej miere inflácie“.

Ukážka je navyše vybavená titulkom, ktorý znie: „Nebo je limit. Čo spustíte.“ s obdobím od 31.  augusta až do 8. októbra. Zdôrazňuje, že môže ísť skôr o udalosť pre decentralizovaných vývojárov aplikácií alebo pre NFT.

Solana Reddit. Zdroj: Reddit
Solana Reddit. Zdroj: Reddit

Celkovo sa však zdá, že obchodníci považujú spaľovanie za býčí signál. V deň oznámenia, ktorým bol piatok minulého týždňa, kurz SOL/USD vyskočil o 17,62 %. Nasledujúci deň sa vyšplhal o ďalších 9,2 %. Napriek tomu sa v nedeľu rast spomalil tesne pred dosiahnutím hranice 100 dolárov a klesol o viac ako 1,5 %. Včera sa však Solana vrátila do svojho rastúceho trendu a prvýkrát prekonala 100 $.

SOL/USD 4H. Zdroj: TradingView
SOL/USD 4H. Zdroj: TradingView

Prečítaj si taktiež poslednú analýzu nie len Solany – Analýza BTC, ADA, SOL, AVAX – top kryptomeny smerujúce na ATH

Riziká nadhodnotenia pretrvávajú

SOL/USD nabral na obrátkach, čomu pomohlo rozhodnutie správcu digitálnych aktív Osprey Fund spustiť Solanou dedikovaný fond pre inštitucionálnych investorov. Minulý týždeň spoločnosť Pyth Network oznámila spustenie blockchainu spoločnosti Solana proof-of-stake prostredníctvom svojho nástroja Wormhole.

Predtým sa Solana úspešne rozvinula v sektore NFT v polovici augusta spustením programu Degenerate Apes. Projekt vypredal 10 000 obrázkov komických opíc iba za osem minút a získal 96 000 kusov SOL (v tom čase viac ako 5,9 milióna dolárov).

Napriek tomu však raketový nárast o viac ako 350 % od 20. júla nemôže trvať bez korekcie donekonečna. Trend začína byť prehriaty.

Mohlo by ťa zaujímať – Solana je už v TOP 8 – analytici ju vidia na cene 200 USD!

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.