DOGE
Dogecoin. Zdroj: Shutterstock, Siraj Ahmad

Dogecoin je projekt, ktorý má mnoho odporcov, ale aj milióny fanúšikov. Z môjho osobného pohľadu je to jedinečný projekt s dokonalým marketingom, ktorý si dokázal svojou výnimočnosťou vybojovať pevné základy v rebríčku TOP 10 kryptomien.

Dogecoin priťahuje stále väčšiu pozornosť

K tematike DOGE sa pred nedávnom vyjadril aj generálny riaditeľ Three Arrows Capital Su Zhu, ktorý je podobne ako Elon Musk pozitívne naklonený k býčím predpokladom tohto meme coinu. Zhu vyjadril svoj názor v podcaste The Game Theory of Crypto. Podľa neho žiadna iná kryptomena nedokázala zaujať toľko ľudí ako práve Dogecoin.

DOGE/BUSD
DOGE/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

Ak si fanúšikom Dogecoinu, tento článok ťa môže zaujímať: Dogecoin je na začiatku dlhého rastu, aktivita veľrýb rastie – uvádza správa od Chainalysis

„Najlepší spôsob, ako pochopiť DOGE, je pozrieť sa na investície spoločnosti RobinHood. DOGE predstavuje až 60 % ich príjmov z kryptomien. Celkové investície tejto spoločnosti sú až zo 40 % tvorené práve kryptomenami. Takže RobinHood je v podstate ambasádorom DOGE!“

Su Zhu ďalej dodal:

StormGain

„Aj teraz môžeme vidieť, čo sa deje na burzách, ako je napríklad Coinbase. Pred niekoľkými dňami bol objem DOGE vyšší ako pri ETH. Ľudia chcú jednoducho obchodovať DOGE viac ako čokoľvek iné.“

Podľa portálu Cointelegraph bol denný objem obchodovania DOGE v druhom štvrťroku takmer 1 miliarda USD. Len pre porovnanie, v prvom štvrťroku to bolo iba 74 miliónov USD.

Dogecoin je kryptomena ľudu

Generálny riaditeľ Three Arrows Capital sa svojím vyjadrením pridal k Elonovi Muskovi, ktorý v minulosti Dogecoin nazval kryptomenou ľudu. Pre absolútnych amatérov, ktorí poznajú kryptomeny iba z médií, je veľmi jednoduché pochopiť filozofiu Dogecoinu. A to je hlavným rozdielom v porovnaní s konkurenciou. A keď ho dokážu pochopiť neskúsení ľudia, šírenie potom ide veľmi ľahko.

„Ak sa pozriete na sociálne médiá, ako sú napríklad Twitter a Instagram, tak DOGE je jedinou mincou, s ktorou vidíte napríklad ženu, ktorá ho ukazuje inej žene. A robí to len preto, že sa jej ten coin páči.“

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.