Token SHIB
Token SHIB. Zdroj: Shutterstock, WindAwake

Najväčší hype a pozornosť posledných týždňov vo svete kryptomien má jednoznačne meme coin Shiba Inu. Tento psí projekt zrejme musíme brať vážne. Ešte pred určitou dobou sa o tomto projekte hovorilo ako o shit coine, no teraz disponuje viac sledovateľmi na twitteri ako druhá najväčšia kryptomena Ethereum.

Prečítaj si tiež: Tvorcovia projektu Solana zatajili existenciu 12 miliónov SOL

Shiba Inu poráža ETH

Oficiálny účet SHIB na sociálnej sieti Twitter prekročil hranicu 1,8 milióna followerov. Len pre porovnanie, sieť Ethereum disponuje 1,7 miliónmi followerov. Je to naozaj šokujúce a nelogické, ako sa dokázal tento projekt dostať na výslnie. Ale vo svete kryptomien logika nefunguje.

Twitter SHIB
Twitter SHIB. Zdroj: u.today

Mohlo by ťa zaujímať: Blockchain Fantom valcuje konkurenciu – má potenciál až na 3-násobný rast

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Shiba Inu je ERC-20 token, ktorý je založený na technológii Ethereum. Oficiálne bol predstavený a spustený v auguste minulého roka anonymným zakladateľom so pseudonymom Ryoshi.

Projekt spôsobil v tomto roku absolútnu prívalovú vlnu a zvalcoval všetko, čo mu prišlo do cesty. Obrovské zisky a nárast popularity spôsobili minulý mesiac 800 % cenový boom. Za necelých 24 hodín dokázal token SHIB vygenerovať viac ako jeden milión tweetov. Zaujímavosťou je, že komunita okolo tokenu Shiba Inu má na Reddite 414 000 členov, čo znamená, že je približne trikrát väčšia ako subreddit venovaný japonskému plemenu s rovnakým názvom.

Jeho najväčší konkurent DOGE je však zatiaľ veľmi ďaleko, pretože na twitteri disponuje až 2,4 miliónmi používateľov. Pri takej popularite, ktorú má SHIB, ho však môže veľmi rýchlo prekonať.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre