BTC smeruje na 200 000 $
BTC smeruje na 200 000 $. Zdroj: Shutterstock.com/thisdesign

BTC ukončil krátkodobú nerozhodnosť na pásme ATH a po sideway štruktúre prerazil rezistenciu z maxím a pokračuje v rastúcom trende. Cene sa podarilo prekonať aj predošlé krátkodobé maximum na 64 000 $ a reverzia trendu je tak potvrdená. Cena tak v blízkej dobe prekoná ATH a pravdepodobne sa pozrieme na úroveň 70 000 $ poprvýkrát v histórii existencie.

Zdá sa tak, že nerozhodnosť bola ukončená, a preto je načase pripomenúť si podobnosť fraktálu z predošlého cyklu.

“Čo sa deje počas bočného obdobia pre BTC, ako bolo teraz? Kupujúci a predajcovia si navzájom vymieňajú mince. Kupujúci trochu nakupujú. Predajcovia trochu predávajú,” zhrnul Rekt Capital na Twitteri.

“Ale ak premýšľate o tom, kam sa BTC posunie v nasledujúcich mesiacoch, uvedomíte si, že teraz nie je čas predávať.”

Iní sledovali, či sa na týždennom grafe nenachádzajú známky býčieho správania. Populárny Twitter účet TechDev predpovedá dvojtýždňové zatvorenie nad kľúčovou úrovňou Fibonacciho, čo znamená, že BTC/USD bude smerovať do nového trendu. Zatvorenie 2-týždňovej sviečky nad 1,618 je to, čo poháňalo finálnu fázu v roku 2013. Zároveň zostáva pomer cena/výkon medzi rokmi 2013 a 2021 neuveriteľne podobný. Podľa tejto prognózy by sa Bitcoin mohol vyšplhať až na hladinu 200 000 $.

2013 vs. 2021 BTC. Zdroj: TechDev/Twitter
2013 vs. 2021 BTC. Zdroj: TechDev/Twitter

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Mohlo by ťa zaujímať – Podľa tohto indikátora je DOT blízko maxima. Zopakuje sa história?

Zisky z BTC sa presunú aj do highcapov

Odhliadnuc od bezprostredného správania na trhu nálada zostala nepopierateľne býčia. Nielen v prípade BTC, ale aj ETH, SOL a altcoinov v širšom zmysle.

Dominancia Bitcoinu sa odrazila od minima 42,55 % a narástla na súčasných 43,77 %. Ak Bitcoin bude pokračovať v rastúcom trende, je možné, že mierne sa dominancia zvýši, ale nakoniec altcoiny tento rast dobehnú a prevezmú iniciatívu práve vtedy, keď mnoho obchodníkov bude presúvať zisky z BTC do highcapových mincí.

Google Trends však odzrkadľujú inú situáciu, kedy záujem o vyhľadávanie pojmu Bitcoin nie je ani zďaleka na historickom maxime.

Google trends Bitcoin. Zdroj: Google Trends
Google Trends Bitcoin. Zdroj: Google Trends

Prečítaj si tiež – TOP 5 silných fundamentálnych kryptomien, ktoré by mal každý sledovať

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre