Veľrybí presun SHIB
Veľrybí presun SHIB. Zdroj: Shutterstock, Craig Lambert Photography

Posledný mesiac bol jednoznačne v znamení psích meme coinov a rôznych projektov, ktoré sa chcú zviesť na sláve Dogecoinu. Najvýraznejším projektom je však Shiba Inu. Zdá sa však, že tento psí token pomaly stráca býčiu silu.

Prečítaj si tiež: Salvádor využije zisky z BTC – vybuduje 20 Bitcoinových škôl!

Shiba Inu klesá

Tento populárny meme coin zaznamenal za posledných 24 hodín pokles o viac ako 13 %. V čase písania tohto článku sa dokonca opäť prepadol z rebríčka TOP 10 kryptomien podľa trhovej kapitalizácie. Čo spôsobilo výraznejší prepad? Podľa najnovších informácií je za pádom SHIB veľryba, ktorá presunula tokeny SHIB v hodnote 2,3 miliardy USD, a to konkrétne do štyroch rôznych peňaženiek.

Zaujímavosťou je, že ide o veľrybu, ktorá sa pred rokom preslávila nákupom tokenov SHIB v hodnote 3400 USD a premenila ich na 1,55 miliardy USD. Za zmienku stojí, že sa dokonca objavili špekulácie o tom, či majiteľ účtu nestratil heslo k peňaženke kvôli nulovej aktivite od minulého roka. Tieto dohady sa nenaplnili. 2. novembra boli zrealizované 4 transakcie, pričom každá mala hodnotu 586 miliónov USD. Spolu to činí 2,3 miliardy USD.

Mohlo by ťa zaujímať: Solana útočí na TOP 5! Dokáže s určitosťou predbehnúť Cardano?

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Obavy z veľryby

Nálada medzi investormi automaticky poklesla. Objavili sa obavy, že by veľryba mohla svoje tokeny predať. A keďže ide o obrovskú hodnotu, akýkoľvek predaj môže vyvolať masívny cenový prepad.

„Ak by sa tento človek rozhodol predať svoje SHIB, cena by sa prepadla o 99,99 % na nulu,“ uviedol analytik Jacob Oracle.

A toto je zrejme najväčší problém tohto projektu. Až 72 % tokenov, ktoré sú v obehu, drží 10 veľrybích peňaženiek.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre