Bitcoin altcoiny prepad
Bitcoin altcoiny prepad, zdroj: www.shutterstock.com/FrameChina

Bitcoin sa dnes ráno prepadol o viac ako 5 % a takmer prerazil úroveň 58 000 dolárov.

Grafy na TradingView ukazujú, ako sa BTC/USD v čase písania článku pohybuje na úrovni 58 200 dolárov, čo je najnižšia hodnota od 15. októbra.

Môže ťa zaujímať: Pripravte sa – Jack Dorsey varuje, že po celom svete čoskoro dôjde k hyperinflácii!

Bitcoin má červené ráno

To ale nie je všetko. Údaje od viacerých analytikov naznačujú ešte možný, a výrazne hlbší prepad. Cena môže pokojne dosiahnuť 50 000 dolárov. Ten by ale stále zachoval celkový bull trend.

K situácii sa medzitým stihol vyjadriť Charles Edwards, generálny riaditeľ investičnej spoločnosti Capriole, ktorý obviňuje investorov za to, že to oni sami vyvolali túto volatilitu.

,,Bitcoin vyzeral posledné dni veľmi dobre, ale keďže sa títo „pákoví obchodníci“ nevedia kontrolovať, takto to potom vyzerá” komentuje Edwards. Kým sa toto správanie investorov nezmení, nedostaneme sa k tomu, aby sa ceny vedeli stabilnejšie udržať.”

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Altcoiny taktiež krvácajú

Kryptomeny z TOP 10 taktiež zaznamenávajú nemalé straty, poniektoré dokonca viac ako 15 %. Medzi ne patrí napríklad Dogecoin (-16.50 %), Solana (-15 %), Ethereum (-9 %) a pod.

Populárna Shiba Inu je napriek prepadu stále „zelená“. Momentálne dosahuje cenu 0,00005370 dolára (+12 %).

XRP sa dnes ráno obchodovalo okolo 1.12 dolára. Následne ale prišiel drop a XRP padol spolu s ostatnými o viac ako 15.5 %. Bola to jeho najväčšia jednodňová percentuálna strata od 20. septembra. Trhová kapitalizácia XRP sa znížila na 45 miliárd USD. Svoje maximum kryptomena XRP dosiahla na 83 miliardach USD.

Cardano sa dnes ráno prepadlo na cenu 1.84 dolára, keďže ADA padla o viac ako 15 %. Toto bola najväčšia jednodňová percentuálna strata od 21. júna. Trhová kapitalizácia ADA spadla na 65 miliárd USD. Svoje maximum uvidelo Cardano na 94 miliardach USD.

Čítaj ďalej: NÁZOR – Poučka „investuj, čo môžeš stratiť“, je nezmysel – radšej investuj prezieravo

 

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre