Solana opäť rastie
Solana. Zdroj: Shutterstock, AdriaVidal

Solana patrí hneď po Shibe k najväčším prekvapeniam posledných mesiacov. Sieť dokázala narásť desiatky percent a aktuálne je považovaná za najvýkonnejší projekt. Po bullrune sa dokonca dostala do TOP 6 kryptomien podľa celkovej trhovej kapitalizácie.

Prečítaj si tiež: Premeniť 100 USD na 36 205 USD v priebehu 10 mesiacov? Táto obchodná stratégia to dokáže!

Solana na ATH?

V čase písania tohto článku sa token SOL pohyboval na cenovej úrovni 207,37 USD, čiže už len krok od historického maxima, ktoré je na hodnote 213 USD. Aktuálny bullrun dokázal token SOL vystreliť na šiestu priečku v rebríčku portálu CoinMarketCap, ktorý sleduje celkovú trhovú kapitalizáciu. Ripple je tak odsunutý na siedme miesto.

SOL/BUSD
SOL/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

Ethereum sa určite má čoho obávať. V sektore DeFi je stále neohrozene na prvom mieste, no Solana sa pomaličky približuje. Cenový nárast bol s veľkou pravdepodobnosťou spôsobený aj novým historickým maximom celkovej hodnoty uzamknutých tokenov na blockchaine Solana, ktorý je aktuálne na hodnote 12 miliárd USD.

Mohlo by ťa zaujímať: Shiba Inu spôsobuje totálne šialenstvo – za 24 hodín bolo spálených 900 miliónov SHIB

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Dokáže Solana zdolať aj Cardano?

Ak sa cena nezastaví a nepríde k hlbšej korekcii, je dosť možné, že Solana predbehne ekosystém Cardano. To by bol naozaj výrazný úspech.

Rebríček CoinMarketCap
Rebríček CoinMarketCap. Zdroj: CoinMarketCap

Blockchain Solana vzbudzuje pozornosť investorov najmä z dôvodu boomu okolo NFT. Platforma umožňuje vývoj NFT, decentralizovaných aplikácií a mnoho ďalších služieb.

Z dlhodobého hľadiska ide teda o veľmi perspektívny projekt, ktorý môže v krátkom období opäť dosiahnuť historické maximum.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre