7 smrteľných hriechov vo svete kryptomien

2

Rozhodli ste sa nakúpiť nejaké kryptomeny, či s nimi obchodovať na burze? Skvelé! Ale dajte si pozor. Neberte to na ľahkú váhu! Kryptomeny sú zradné a ak zhrešíte, budete potrestaný. Tu je sedem smrteľných hriechov, ktoré lákajú každého krypto nadšenca, no mali by ste sa ich za každú cenu vyvarovať!

Shortovanie Bitcoinu

Short pozícia je mechanizmus, pri ktorom obchodník zarába na prepade ceny “shortovanej” kryptomeny. V burzovných análoch sa už roky traduje, že shortovať Bitcoin sa neoplatí. Táto kryptomena totiž začne stúpať vždy v tej najnevhodnejšej chvíli a shortári z toho serú bobky.

Obchodovanie na páku a pôžička na nákup kryptomien

Používanie páky pri obchodovaní kryptomien je chamtivosť na druhú. Požičiavať si, aby ste mali ešte väčšie zisky sa väčšinou neooplatí a mnohým ašpirujúcim obchodníkom táto praktika zlikvidovala pozíciu, či celý účet.

Nestačí vám zisk 100-200%? Tak to radšej choďte do kasína. Tam máte väčšiu šancu na úspech, ako na burze s pákou.

Páka na burze je vlastne pôžička, ktorú si beriete, aby ste mohli nakúpiť viac, než si môžete dovoliť. Rovnako ako margin trading neodporúčame ani brať si pôžičku kvôli nákupu kryptomien. Veľa ľudí tak prišlo nie len o svoje úspory, ale sa ešte aj poriadne zadĺžili. Nebuďte medzi nimi!

Obchodoval na páku a dnes prišiel o životné úspory – viní z toho burzu Kraken

Investovanie do shitcoinov

Pretože zisky z Bitcoinu Etherea a ďalších kvalitných a overených kryptomien nestačia. Vyhľadávať špekulatívne mince s vidinou obrovských ziskov je vrchol chamtivosti a takmer vždy to končí zle.

Dlhodobé držanie kryptomien na burze

Tento hriech má veľa spoločné s lenivosťou. Držať veľké objemy kryptomien na burze je veľmi, veľmi zlý nápad a skôr či neskôr sa vám to vypomstí. Not your keys, not your Bitcoins! Nevzdávajte sa najväčšej výhody, ktorú kryptomeny prinášajú a držte si coiny vo vlastnej peňaženke.

K tejto téme sa nedávno vyjadril aj Elon: Touto radou od Elona Muska by sa mal riadiť KAŽDÝ majiteľ kryptomien

Používanie burzy s KYC

Nákup a predaj kryptomien a veľkej a zabehnutej burze je relatívne bezbolestná záležitosť. Ide to prakticky okamžite a za minimálny poplatok. No má to jeden problém. Vzdávate sa tým slobody, ktorú kryptomeny prinášajú.

Pri správnom používaní môže byť Bitcoin takmer dokonale anonymný. Nevzdávajte sa tak ľahko svojej anonymity! Nájdite spôsob, ako nakúpiť resp. predať v tichosti bez toho, aby ste o tom informovali vládu. Je sná’d vaša vec, do čoho investujete vaše ťažko zarobené peniaze.

Investovanie do MLM kryptomien

Ak vás kamarát alebo známy osloví s pozvánkou na prednášku o MLM projekte, je to väčšinou zlé znamenie. Multi Level marketing je stratégia, ktorá mnohým firmám pomohla poriadne rozbehnúť predaje svojich produktov, no väčšinou slúži podvodníkom na okrádanie ľudí.

MLM a kryptomeny je vždy obrovský prúser. V histórii existovalo hneď niekoľko obrovských podvodou, ktoré sa šírili vďala MLM. Medzi najznámejšie pyramídy patrili projekty OneCoin, DasCoin a PlusToken. A najsmutnejšie je na tom to, že niektorí šíritelia resp. investori stále tvrdia, že nejde o podvod.

Viera v cenové predikcie

Posledným, a možno aj najväčším hriechom, je veriť, že niekto iný pozná budúcnosť. Je jedno, či je to kamarát, obchodník s dvadsať-ročnými skúsenosťami alebo Elon Musk. NIKTO nevie, aká bude cena Bitcoinu zajtra, a nie to o mesiac, či o rok.

Pokiaĺ ide o kryptomeny, nikdy nikoho nepočúvajte a robte tak, ako to cítite. NIKDY neinvestuje viac, ako si môžete dovoliť stratiť a NIKDY, ale naozaj nikdy, si nepožičiavajte, aby ste mohli nakúpiť krypto.

A nakoniec odporúčame prečítať si tento článok o novej desivej technológii, ktorá má potenciál okradnúť nás o slobodu, ktorú ponúka Bitcoin:

Takže takto skončí sloboda Bitcoinu? Označovanie adries s “podozrivou” aktivitou môže byť problém

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.