Sieť Ethereum
Sieť Ethereum. Zdroj: Shutterstock, Wit Olszewski

Sieť Ethereum má za sebou ďalší významný míľnik. Používateľom sa podarilo v priebehu jedného mesiaca zaplatiť viac ako 1 miliardu dolárov na transakčných poplatkoch.

Prečítaj si tiež: Grayscale plánuje premenu Bitcoin Trust na bitcoinové ETF

Ethereum a vplyv EIP-1559

S veľmi zaujímavými dátami prišiel portál Token Terminal, ktorý zverejnil grafickú štatistiku o poplatkoch v sieti ETH a najmä vplyv protokolu EIP-1559. Údaje ukazujú v celku pozitívne výsledky. Za posledných 30 dní sa podarilo spáliť viac ako 82 % zo sumy transakčných poplatkov.

Ďalšou zaujímavou informáciou je, že aktívny používatelia siete ETH za pridanie transakcií do blokov zaplatili približne 1 miliardu dolárov.

Za toto obdobie bolo spálených viac ako 824 000 000 USD v ekvivalente ETH. Sieť je prakticky od spustenia protokolu EIP-1559 stále v pozitívnych výsledkoch pomeru spálených a vytvorených tokenov ETH. Vysoká aktivita v sieti, spôsobená najmä popularitou NFT, má za následok, že je spálených viac tokenov ako sa stihne vyťažiť. Ethereum je tak s istotou brané ako deflačné aktívum.

Ethereum tak môže vďaka protokolu EIP-1559 prežiť obrovský nákupný tlak. Do dnešného dňa bolo spálených viac ako 500 000 ETH. Predajný tlak sa znižuje a naopak, dochádza k zvýšeniu dopytu.

Môže ťa zaujímať: Bitcoin vstupuje do finálnej fázy bull marketu, potom príde tvrdá korekcia – tvrdí populárny analytik

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Cieľom je Proof of Stake

Pred nedávnom sme boli svedkami veľmi významnej aktualizácie, ktorá posúva ETH bližšie k prechodu na Proof of Stake. Ide o Ethereum 2.0 Merge. Projekt bol spustený 8. októbra v uzavretej vývojárskej sieti, kde dochádza k testovaniu zo strany viacerých popredných klientov.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre