BTC ponukový šok. Zdroj: Shutterstock.com/Ink Drop

Aj keď sa prognózy cien BTC zameriavajú na to, čo by mohlo nastať v 4. štvrťroku tohto roku, niektoré sa už pozerajú ďalej. Poďme sa pozrieť na predikciu ponukového šoku na rok 2022. Pomocou údajov dospejeme k ešte ,,býčejším” záverom.

Jeden analytik, ktorý vykresľuje býčí obraz pre rok 2022, je Willy Woo, tvorca dátového zdroja Woobull a známy svojím prieskumom cyklov trhu s BTC. Cez víkend Woo zdôraznil rastúci nedostatok bitcoinov ako pravdepodobné palivo pre trvalé stlačenie cien.

Historicky poznamenal, že zníženie ponuky v kombinácii s väčším počtom ponuky, ktorá zostane v rukách hodlerov bez plánov na predaj, vytvára silný býčí signál.

Jeho metrika „Long Term Holder Supply Shock“ jasne ukazuje, že takýto scenár sa v histórii Bitcoinu opakuje niekoľkokrát.

BTC Long Term Holder Supply Shock. Zdroj: Willy Woo/ Twitter
BTC Long Term Holder Supply Shock. Zdroj: Willy Woo/ Twitter

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Prečítaj si tiež – Analýza BTC, SOL, AVAX, LUNA – podarí sa prekonať ATH na prvý pokus?

BTC je stále vzácnejší

Dlhodobí držitelia už kontrolujú takmer rekordný podiel ponuky BTC. To viedlo k očakávaniam, že boj o zostávajúce mince bude ešte horlivejší, než kedykoľvek predtým. Rastu by mohlo dopomôcť aj schválenie ETF už v novembri a ovplyvnilo by to cenu na niekoľko mesiacov.

Zostatok bitcoinov na hlavných burzách sledovaných spoločnosťou CryptoQuant sa medzitým po prudkom septembrovom poklese ustálil na úrovni necelých 2,4 milióna BTC.

Mohlo by ťa zaujímať – Zúčastňujete sa pump and dump skupín? Môžete byť predmetom vyšetrovania

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre