BTC ide útočiť na nové ATH
BTC ide útočiť na nové ATH. Zdroj: Shutterstock.com/Vector cat

BTC okamžite po krátkodobom poklese a testovaní supportu na MA21 stúpa opäť nahor. Zdá sa, že prekoná posledné maximum. To by znamenalo, že na prekonanie ATH cene chýba už len málo. Podarí sa to cene pri najbližšom pohybe? Rezistencie totižto už dôležitú úlohu nehrajú a ani sa tu nenachádzajú. To však neznamená, že cena prekoná ATH hneď na prvý pokus.

Bitcoin otestoval MA21 na poslednom minime a uzatvoril sviečku close cenou nad supportom. Trhová cena sa momentálne v čase písania článku nachádza na hladine 62 380 $ a približuje sa tak k predošlému maximu, ktoré pravdepodobne prekoná. Posledný rast by tak mohol prekonať ATH Bitcoinu, čím by vstúpil do zóny objavovania cien.

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

V našej VIP skupine každý deň obchodujeme a analyzuje 50 párov na rôzne kryptomeny, forex a indexy. Pridaj sa do našej živej komunity a získaj bezkonkurenčný náhľad do trhových analýz, vďaka ktorým budeš mať prehľad o všetkom, čo sa deje na trhu. >>>Objednať VIP členstvo<<<

Prečítaj si aj predošlú analýzu – Analýza BTC – vchádzame do prehriatej zóny, cena musí krátkodobo vychladnúť

Čo ak BTC neprekoná ATH na prvý pokus?

Na druhej strane je v hre aj scenár, keď sa Bitcoinu nepodarí na prvý pokus dosiahnuť nové ATH. Objemy počas rastúcich legov totižto kontinuálne klesajú a na dennom grafe je trh na hranici prekúpenosti. Vyskytujú sa tu známky prehriatia trendu, no nenachádza sa v extrémnych hodnotách. Preto je otázne, či trend ATH prekoná hneď alebo nie.

Ak by sa cene nepodarilo prekonať ATH okamžite, tak pravdepodobne by cena išla na pár dní do sideway pohybu, resp. miernej korekcie. Na konci dňa by však Bitcoin tak či onak ATH prekonal. Najbližšie supporty zatiaľ ostávajú na hodnotách 59 000 $ a 54 800 $.

Mohlo by ťa zaujímať – SEC akceptoval žiadosť Valkyrie a ProShares o BTC ETF – kedy budú spustené?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre