Pump and dump skupiny
Pump and dump skupiny. Zdroj: Shutterstock.com/Maksim Safaniuk

Austrálska komisia pre cenné papiere a investície (ASIC) vyhľadáva tzv. skupiny pump and dump na Telegrame. V pondelok účet pod názvom „ASIC“ zaslal v Telegrame správu pre skupinu ASX Pump Organization. Varoval približne 300 členov skupiny, že „monitoruje túto platformu a možno vyšetruje aj vás“:

,,Koordinované pumpovanie ceny za účelom zisku môže byť nezákonné. Vidíme všetky obchody a máme prístup k identitám obchodníkov. Riskujete záznam v registri trestov vrátane pokuty vo výške viac ako 1 milión dolárov a väzenie.“

Mnoho členov skupiny považovalo účet za falošný, ASIC však austrálskym novinám potvrdil platnosť nateraz už odstránenej správy.

Chceš nakúpiť a obchodovať kryptomeny? Burza Binance je aktuálne najlepšie hodnotenou burzou na svete s veľmi lacnými poplatkami za nákup. Vytvor si teraz účet cez náš >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Prečítaj si tiež – Glassnode analýza BTC – hodleri akumulujú napriek 5 mesačnému maximu

Pump and dump skupiny nie sú anonymné

Dňa 23. septembra ASIC zverejnilo varovanie pred trendom skupín na sociálnych médiách, ktoré sa zapájajú do kampaní typu pump and dump. Uviedol, že v niektorých prípadoch môžu príspevky na fórach sociálnych médií zavádzať predplatiteľov tým, že naznačujú, že je táto činnosť legálna. ASIC totiž úzko spolupracuje s operátormi trhu na identifikácii pump and dump skupín.

Aj keď sa činnosť týka kryptomien, ktoré podľa zákona nemusia byť vždy finančnými produktami, prax manipulácie trhu sa stíhania už týka.

Skupiny pump and dump si tento rok zvýšili popularitu po januárovej udalosti r/wallstreetbets a Robinhood. Skupiny Redditu spoločne pracovali na pumpovaní akcií ako sú GameStop (GME) a ​​AMC Entertainment (AMC).

Mohlo by ťa zaujímať – Analýza BTC, XRP, XMR, ZEC – Bitcoin po pol roku na hranici 60 000 $

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre