SEC prijíma žiadosti o ETF
SEC prijíma žiadosti o ETF. Zdroj: Shutterstock.com/24K-Production

Americká komisia pre cenné papiere alebo SEC môže čoskoro schváliť žiadosť správcu kryptomien Valkyrie o ETF s akciami, ktoré budú kótované na burze Nasdaq. Prijala taktiež žiadosť o registráciu bitcoinovej stratégie ETF ProShares. Akcie budú kótované na York Stock Exchange’s Arca.

Valkyrie’s Bitcoin Strategy

Podľa oznámenia SEC z 15. októbra agentúra akceptovala žiadosť o registráciu akcií ETF Valkyrie’s Bitcoin Strategy ETF na burze Nasdaq. Burza uviedla, že akcie Bitcoin ETF spoločnosti Valkyrie boli certifikované.

V prospekte SEC z 11. augusta sa uvádza, že Valkyrie ponúkne nepriame vystavenie kryptomenám pomocou futures kontraktov vyrovnaných v hotovosti. Zmluvy sa budú nakupovať prostredníctvom dcérskej spoločnosti so sídlom na Kajmanských ostrovoch, ktorej stopercentným vlastníkom je fond. Burzy sú zaregistrované u americkej komisie pre obchodovanie s komoditnými futures.

Lehota na to, aby SEC mohla oficiálne schváliť žiadosť Valkyrie o ETF, je do 25. októbra, ale môže byť predĺžená až do decembra.

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Mohlo by ťa zaujímať – Inštitucionálni investori za týždeň naliali 226 mil. $ do produktov BTC

ProShares Trust’s Bitcoin ETF

Podľa oznámenia SEC z 15. októbra agentúra akceptovala registráciu cenných papierov z fondu obchodovaného na burze ProShares Trust’s Bitcoin (BTC). Ponúka expozíciu voči kryptomenám s futures kontraktmi. Spoločnosť ProShares okrem toho podala dodatočne prospekt o dodatkoch, v ktorom sa uvádza, že jeho fond by sa mohol začať už 18. októbra.

Aktíva budú uvedené na NYSE Arca, ak SEC žiadosť oficiálne schváli. Analytik agentúry Bloomberg James Seyffart uviedol, že bitcoinová stratégia ETS ProShares bude uvedená so symbolom BITO s 95 bázickými bodmi.

Prečítaj si tiež – Analýza BTC – cena na chvíľu dosiahla 60 000 $ a rast stále nekončí

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
1 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre