V minulom dieli sme sa venovali úspechu Jaromíra Jágra a v tomto článku na to nadviažeme. Pôvodne sme vám chceli predstaviť Jardove hokejové úspechy, na čo niektorí z vás v komentároch reagovali negatívne. Pretože nám na vašom názore záleží, rozhodli sme sa túto tému nezaradiť. Namiesto toho vám v druhej časti prinášame určité zamyslenie nad tým, čo všetko stálo za jeho úspechom a bohatstvom.

Minule ste čítali: Vždy je lepšie, keď za národy bojujú športovci na svetových súťažiach, než aby bojovali armády a umierali ľudia.

Prečo hokej?

Ako sme už povedali, hokejové úspechy tu rozoberať nebudeme. V prvom dieli sme sa pokúsili aj tým z vás, ktorých hokej príliš nezaujíma, ponúknu určitý náhľad na to, ako hokej neraz dokázal spojiť národ. Tí z vás, ktorí zažili tú atmosféru, keď Česi vyhrali na ZOH v Nagane, iste rozumejú. V športových „vojnách“ našťastie nejde o život, a preto je táto forma súťaženia medzi národmi veľmi dobrou voľbou.

Ak ste čítali niektorý z našich článkov o úspechu a bohatstve, iste si pamätáte, že tieto pojmy môžu pre každého z nás predstavovať niečo iné. Pre Jaromíra Jágra však išlo o jediné. Sníval o tom, že sa stane najlepším hokejistom na svete. Zasvätil tomu celý život podobne, ako ho Henry Ford zasvätil stavbe auta, ktoré by bolo dostupné pre každého.

Články o osobnostiach majú inšpirovať, motivovať, rozširovať obzory a podnecovať k tomu, aby sme rozvíjali svoju vlastnú osobnosť a verili v dosiahnuteľnosť svojich snov. Znovu a znovu nám títo ľudia ukazujú, že keď sa zameriame na určitý cieľ a ideme si vytrvalo za ním, tak môžeme uspieť. No a prečo teda hokej? Pretože pre našu osobnosť bol hokej počas značnej časti života prakticky všetkým. Kto má právo povedať, čí sen je pre nás ešte zaujímavý a ktorý už nie?

Jaromír Jágr

Osobnosť typu Jaromír Jágr je o fyzickej drine, a to sa asi každému páčiť nebude. Uznávame, že pre kryptonadšencov nemusí byť predstava vláčenia 20 kg vesty po ľade príliš lákavá. Toto asi pre mnohých z vás nie je tým vysneným prostriedkom pre dosiahnutie vašich cieľov. Ale možno práve preto by sme sa nemali vyhýbať ani týmto typom inšpirácie a motivácie.

Veľa ľudí však vidí iba tie desiatky miliónov dolárov, ktoré si Jágr v NHL zarobil a zabúda na poctivú prípravu, ktorá stojí za jeho úspechmi. Keď sa zamierate iba na Jardove obrovské zárobky, ktoré v súčte údajne dosiahli 2 miliardy korún (cca 77 mil. EUR), bude sa vám to zdať nedostihnuteľné a nereálne. Ak však pôjdete ďalej a začnete sa zaujímať, čo všetko pre to musel urobiť, ako makal, aby mal pred ostatnými náskok, tak sa vám jeho cesta za úspechom už nebude zdať taká vzdialená.

Krv a pot

Cesta za úspechom v prípade Jaromíra Jágra viedla skrz nadšenie a vášeň pre to, čím sa zároveň živil. Koľkí z vás si môžu povedať, že si na živobytie zarábajú tým, čo ich baví a napĺňa? Verím, že sa medzi vami nájdu takí, ktorí snívajú práve o tom. Tí, ktorým sa to podarilo, sú vo svojej práci naozaj dobrí a úspešní, pretože ju majú radi a to sa samozrejme vždy spozná.

Vášeň viedla Jágra k tomu, aby si robil tréningy navyše, čím si budoval náskok. Ako príklad sme spomenuli 20-kilovú vestu. Tú nosil počas tréningov, pretože po jej odložení bol v zápasoch rýchlejší. Ak ste hodler či trader, môžete nájsť inšpiráciu v disciplinovanosti, s akou na sebe pracoval deň za dňom, rok za rokom…

Nesústreďte sa príliš na peniaze, ale na vlastné sny, aj keby sa iným ľudom mohli zdať nezaujímavé. Čo myslíte, sú pre Jágra najväčším úspechom zarobené peniaze? Alebo je to skôr fakt, že sa zaradil medzi tých najlepších na svete, získal všetky najprestížnejšie zlaté medaily a poháre a vydržal hrať hokej na špičkovej úrovni dlhšie než drvivá väčšina jeho predchodcov i rovesníkov?

Záver

Napriek tomu, že väčšina z vás pravdepodobne trávi viac času pri počítači než športom, ako sme si ukázali, nič nám nebráni v tom, aby sme sa inšpirovali od žijúcej hokejovej legendy menom Jaromír Jágr. Odpočívať je dôležité (viď tento článok), ale nezabúdajme ani na pohyb. Rovnako k posolstvu tohto článku patrí, že ak robíte to, čo vás baví, tak ste v určitom ohľade veľmi bohatí a úspešní. Niekedy je však k úspechu potrebná aj poriadna dávka poctivej prípravy, odhodlania a disciplíny, nemyslíte?

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance