Čo je úspech a ako ho dosiahnuť.
Čo je úspech a ako ho dosiahnuť. Zdroj: shutterstock.com/RobertKneschke

Úspešní ľudia nemajú magickú moc. Každý môže byť úspešný. Všetci máme isté predpoklady k tomu, aby sme boli v živote úspešní. Ide len o to ich hľadať, rozvíjať a používať.

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísala Kytka.

Každý je iný

Toto pravidlo platí všeobecne a platí to tiež pri investovaní do kryptomien. Jednému môže úplne vyhovovať dlhodobé držanie (hodlovanie), ale druhý typ ľudí skrátka nechce čakať dlhé mesiace a preto si zvolia krátkodobý trading. Niekto si všetko robí sám, iný radšej prenechá svoje portfolio profíkom a rád im za to i dobre zaplatí.

Rovnako, ako si každý hľadá vlastné spôsoby investovania, tak by sme si mali nájsť vlastnú cestu k úspechu. Samozrejme sa môžeme inšpirovať od úspešných ľudí vo svojom okolí, alebo si potrebné informácie obstarať z kníh, prednášok, článkov na internete a podobne. Aj napriek tomu platí, že to čo funguje niekomu, môže, ale nemusí fungovať i vám a naopak.

Čo znamená úspech

To je relatívne. Je iba na vás, čo považujete za úspech. Pre mňa je to bohatstvo, pre vás napríklad nové auto, lepšia práca alebo schudnúť pár kíl. Samozrejme sú aj iné dôležité veci, o niektorých z nich si môžete niečo prečítať v (druhej časti) článku Neodmietate peniaze?

V zásade je úspechom už to, že ste si stanovili svoj cieľ, zdvihli kotvy a vyplávali za ním ako za majákom. To je totiž prvý krok a ten je často najťažší. Ak ste v tomto článku hľadali nejakú radu, tak tu ju máte. Stanovte si svoj dlhodobý cieľ a nech je akokoľvek vzdialený, začnite deň za dňom robiť čokoľvek, čo vás posunie, hoci len o kúsoček bližšie k jeho naplneniu.

Nič nie je zo dňa na deň, ale žiadna cesta nie je príliš dlhá, pokiaľ sa nevzdáte. Keď pôjdete stále ďalej, je viac než pravdepodobné, že nakoniec uspejete.

Mohlo by vás zaujímať: 3 spôsoby ako zbohatnúť na kryptomenách  

Mať srdce

Len málokomu spadne šťastie “do lona”. Väčšina ľudí sa najskôr poriadne zapotí, než dosiahne úspech. Je treba si otvorene priznať, že bude nutné čeliť neúspechu. Mať srdce v tomto kontexte znamená, že sa nikdy nevzdáte a po každom neúspechu, každom páde sa opäť postavíte a budete bojovať ďalej.

Neúspech je učiteľ

Na neúspechy a chyby sa môžeme dívať ako na skvelých učiteľov. Keď do niečoho ideme, chceme samozrejme uspieť, ale pokiaľ urobíme chybu, tak sa namiesto lamentovania radšej poučme a nabudúce to urobme lepšie. Rovnako tak sa môžeme poučiť i z neúspechu druhých ľudí, ale je pravda, že vlastné chyby viac bolia a preto je ľahšie sa z nich poučiť.

Nech už pre vás úspech znamená čokoľvek, vždy je dobré vytvoriť si víziu, nastaviť si kurz potrebným smerom, robiť krôčik za krôčkom k svojmu cieľu a nenechať sa odradiť prípadnými neúspechmi, ale poučiť sa z nich. Taká je cesta k úspechu.

Čo si o tom myslíte vy? Napíšte mi do komentára pod článkom, čo pre vás znamená úspech.

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance