Milí čitatelia, odpočiňme si na chvíľu od grafov aj od kryptomien a poďme sa spoločne zamyslieť a zasnívať. Sny sú pre náš život veľmi dôležité. Bez nich by bol život šedivý a beztvárny. Dodávajú nám túžbu a vytvárajú ciele. Aby bola hra zábavná, mala by mať nejaký cieľ. Podobné je to aj v živote.

Získajte exkluzívne členstvo na Trading11 iba za 10 € mesačne

Nečakám, že sa po prečítaní tohto článku všetci zoberiete a okamžite si pôjdete plniť tie najtajnejšie sny. Človek si skrátka potrebuje na všetko prísť sám a urobiť krok až vtedy, keď sám chce. Týmto článkom by som vám chcel iba dodať inšpiráciu. V ideálnom prípade si na tieto slová spomeniete, keď budete nabudúce skutočne niečo chcieť a budete váhať, či to môžete mať.

Nájdite svoje sny

Či už ide o vysnívanú prácu, lásku, rodinu, bohatstvo, či čokoľvek iné, vždy je dobré svoje sny mať, poznať a niečo pre ne aj urobiť. Môže to byť prekvapivé, ale nie vždy je jednoduché uvedomiť si, čo naozaj chcete. Sny je treba hľadať. Keď nájdete svoje veľké sny a začnete pracovať na ich uskutočnení, dodá vám to zmysel a motiváciu, ktorá vás poženie vpred. Nie vždy sa však každý sen hneď splní a niekedy je treba prekonať desiatky i stovky neúspechov a pádov. Ak však vytrváte, úspech sa určite dostaví.

Čo môžete stratiť

Ak si niečo želáte, najlepšie bude, keď pre to niečo aj urobíte. Je to ako keď odbrzdíte akúsi vnútornú brzdu. Brzda sú vaše pochybnosti a strach z neúspechu. Môžete sa dočkať neúspechu či odmietnutia. To je pravda. V takom prípade si však ani nepolepšíte, ani nepohoršíte. V skutočnosti nemôžete prakticky nič stratiť, ale môžete veľa získať. V každom prípade aspoň cennú skúsenosť.

Keď vytrváte a budete pokračovať aj napriek neúspechom, budete mať rozhodne väčšiu šancu na úspech než ten, kto neurobí nič a svojich snov sa vzdá. Je naozaj smutné, keď sa to niekomu stane, preto dúfam, že možno aj tento nenápadný článok vám môže pomôcť nevzdať sa svojich snov. Ide o to mať na pamäti, že nič nie je hneď a za úspech treba bojovať.

„Úspěch životní závisí od množství nejrůznějších vědomostí a zkušeností v mnohém oboru. Znáti jednu věc dokonale ze všech stran, oblíbiti si jenom ji, věřit v ni a věnovat se jí mozkem a srdcem vytrvale bez výhrad, s myšlenkou jenom na ni uléhat, s myšlenkou na ni vstávat, poznat vše, co ji podrývá půdu, co ji škodí, krátce soustřediti se – to jest cesta k úspěchu.”

–  Tomáš Baťa

Zažite dobrodružstvo

Hovorí sa, že človek by mal denne urobiť jednu vec inak, aby zažil dobrodružstvo. Netvrdím, že je nutné urobiť niečo divoké každý deň. Avšak občas to nie je na škodu. Samozrejme, rozhodne vám nechcem odporúčať, aby ste robili hlúposti. Chcem tým povedať, urobte to, čo si naozaj želáte. Veď o tom je predsa bohatstvo. Plniť si svoje sny, tajné priania, ale aj úplne obyčajné drobnosti, ktoré urobia radosť vám, alebo vašim blízkym.

Dovoľujeme si vám ponúknuť: [Osobnosť] Hippokratés – Antický lekár, ktorý vniesol etiku do medicíny

Záver

Každý by mal mať svoj sen. Nemať v živote cieľ je mrzuté. Bez snov a cieľov je život bezduchý, ponurý a nudný. Sny nám dávajú motiváciu a chuť do života, a preto stojí za to ich hľadať. Keď viete o čom snívate, môžete pre to začať niečo robiť. S každým neúspechom a pádom sa človek približuje k svojmu cieľu, preto je treba vytrvať a nevzdať sa pri prvej prekážke. Ak vytrváte, nakoniec sa úspech dostaví. Veľké sny si plní ten, kto prekoná pochybnosti a strach, a vytrvá. Každý z nás raz odíde, a bola by škoda, keby sme svoj život zahodili a aspoň sa o splnenie svojich snov nepokúsili.

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Kytka.

Zdroje:
http://azcitaty.cz
https://www.maxpixel.net

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance