Aplikácie na ťažbu kryptomien sú aj napriek zákazu stále v obchode Google Play

BITmarkets BITmarkets

Aj napriek nedávnemu zákazu používania aplikácií na ťažbu kryptomien od Googlu v ich obchode Google Play, stále existujú správy o dostupnosti takýchto aplikácií na stiahnutie na tejto platforme.

Platí zákaz len pre niektoré apky?

V júli spoločnosť Google vydala aktualizovaný dokument o zásadách, ktorý obsahoval rozhodnutie o zákaze využívania aplikácií na ťažbu kryptomien v službe Google Play. Tento krok sa objavil krátko po tom, čo Apple urobil podobné rozhodnutie. Spoločnosť Google v tom čase objasnila, že nepovolí mobilné aplikácie, ktoré priamo vyťažia virtuálne meny, ale povolia tie, ktoré využívajú technológiu cloudu na riadenie ťažby.

O tejto téme si môžete viac prečítať tu: Google zakazuje všetky reklamy na kryptomeny

Avšak, napriek tomuto zákazu, výskum uskutočnený spoločnosťou The Next Web (TNW) ukázal, že v Google Play je ešte niekoľko takýchto aplikácií. Podľa TNW jedna taká aplikácia, JSEcoin, vyvinutá britským startupom, dokázala na platforme zverejniť svoju aplikáciu aj napriek zákazu. Aplikácia obsahovala funkcie, ktoré umožňovali ako vzdialené, tak aj priame využívanie mobilných telefónov na ťažbu, z ktorých tá druhá funkcia znamená priame porušenie aktualizovaných zásad spoločnosti Google.

John Sim, hlavný technický riaditeľ (CTO) spoločnosti povedal v rozhovore s TNW k tejto záležitosti:

“Dodatočne sme sa obrátili na tím podpory Google, aby sme si potvrdili, či nám dovolí umožniť našim používateľom ťažiť naše tokeny prostredníctvom našej oficiálnej aplikácie – pretože sme si vedomí ich reštriktívnej politiky.”

Teraz už JSEcoin nie je k dispozícii v Google Play. Spoločnosť údajne dostala od Googlu e-mail, v ktorom informovala, že ich aplikácia porušila jej zásady, a teda došlo k ukončeniu služieb. Firma zverejnila aktualizovanú verziu svojej aplikácie, avšak bez akejkoľvek funkcie priamej ťažby.

Image courtesy of Google Play

30 dní na nápravu

Okrem JSEcoinu sú na platforme Play Store ďalšie aplikácie na ťažbu. Niektoré z týchto aplikácií sú v online obchode už viac ako rok.

Podľa vyjadrenia Googlu je dôvodom to, že spoločnosti majú 30 dní tzv. “grace period”, tj. vývojári aplikácií a majitelia stránok majú 30 dní na to, aby zabezpečili dodržiavanie nových zásad.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Denisa.

Zdroj: Livebitcoinnews.com

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.