Odpočinok na predpis

Novinky Odpočinok na predpis.
Odpočinok na predpis. Zdroj: shutterstock.com/NewAfrica
BITmarkets BITmarkets

Nedávno sme na Kryptomagazíne vydali článok o dôvodoch na odpočinok počas Veľkej noci a dnes na túto tému nadviažem. Mnoho z vás si možno práve hovorí, že síce už dávno viete o tom, že by ste si potrebovali častejšie oddýchnuť, ale skrátka sa k tomu nie a nie odhodlať. Niečo vám do toho vždy príde? Dovoľte mi teda, aby som vám dnes ”naordinoval” odpočinok na predpis.

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísal Kytka.

Únava údajne patrí k jednému zo 7 hlavných príznakov, na ktoré si sťažujú ľudia, ktorí z akéhokoľvek dôvodu potrebovali vyhľadať pomoc svojho lekára. Nejde pritom iba o únavu spôsobenú chorobou, ale môže tomu v konečnom dôsledku byť práve naopak.

Čo vás čaká

V tejto časti článku by som vás mal po zvyku niektorých kolegov redaktorov, ktorí sa oháňajú peknými titulkami typu ”Táto choroba z vás nenápadne urobí zombie!” apod. poriadne postrašiť smrťou z únavy a tým si získať vašu pozornosť. Áno, iste by som to mohol urobiť, ale rozhodol som sa, že sa radšej spoločne zameriame na pozitívne veci.

Na oddych  v priebehu dňa vám stačí pár minút

Toto je veľmi dôležité si pripomínať práve vtedy, ak sedíte pravidelne pri počítači. Trúfam si tvrdiť, že medzi vami nie je jediný človek, ktorý by pri počítači čas netrávil. Veď sme predsa na Kryptomagazíne. Sú medzi nami traderi, špekulanti, ťažiari atď. a všetci sedávame pri PC.

No a práve preto si myslím, že je na mieste tu pripomenúť, ako je dôležité sa čas od času zdvihnúť zo stoličky a pretiahnuť sa alebo sa ideálne ísť na 10 minút prevetrať a prejsť von, pokiaľ máte tú možnosť. Precvičenie po dlhom sedení by nemalo byť príliš silové, aby ste si nespôsobili zranenie. Úplne postačí uvolnené pretiahnutie krku, chrbta a ďalších častí tela.

Odpočinok je liek

Napríklad taký odpočinok v prírode je nepochybne lepším životabudičom, ako hociktorý doplnok stravy, ponúkaný za nemalé peniaze a často tiež za podpory veľmi dobre plateného marketingu. Samotný odpočinok je pritom zdarma dostupný kedykoľvek a kdekoľvek sa práve nachádzate.

Nemusíte si preň chodiť s receptom do lekárne, a napriek tomu vám môže pri pravidelnom užívaní zlepšiť zdravie. Je dôležité, aby ste sa pri odpočinku necítili previnilo, ako je nám bohužiaľ v dnešnej dobe občas kýmsi podstrkované. To, že ste si uprostred všetkého toho zhonu a šialenstva našli čas na trochu oddychu a trebárs i ničnerobenia, nie je rozhodne žiadny zločin.

Odpočinok môže byť aj zábava

Človek so sedavým zamestnaním by mal odpočívať predovšetkým pohybom a naopak. Pre nás je to skvelá správa, pretože môžeme odpočívať tým, že sa pôjdeme zabávať. Môžeme si napríklad pravidelne urobiť menší výlet, venovať sa obľúbenému športu, niekam sa pozrieť, ale samozrejme aj len tak relaxovať, kľudne napríklad vo vani alebo pri filme.

A pokiaľ pracujete manuálne, tak je to tiež skvelé. Môžete totiž vhodne relaxovať i pri čítaní, trebárs práve našich článkov.

Záver

Ak máte momentálne s odpočinkom tak trochu problém a neviete ako odpočívať, tak začnite pomaly a do ničoho sa zbytočne nenúťte. Vyberte si napríklad jednu jeho formu, ktorá je pre vás momentálne najprijateľnejšia. Určite tiež nezabudnite na čerstvý vzduch a pravidelné pretiahnutie  sa, váš chrbát vám bude vďačný, vy sa budete cítiť dobre a ani kryptomeny vám medzitým nikam neutečú.

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

Zdroje:
celostnimedicina.cz
janpatrman.cz

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Táto krajina je novým Chorvátskom. Turistov vábi lacnými službami i azúrovým morom

2

Moderný supermarket má vážne problémy. Prečo tam nikto nenakupuje?

3

Veľká slovenská banka úplne ruší platobné karty Visa. Dotkne sa to aj vás?

4

Obrovské prekvapenie. V maličkej slovenskej obci vyrastie nové nákupné centrum

5

Sociálna poisťovňa chystá zmeny. Všimnú si ich všetci Slováci

PR články

Aký výkon má obchodovanie s veľkými dátami s umelou inteligenciou, ako je ChatGPT? ATPBot má odpoveď

PR články | 24. mája 2024

PR článok ATP Bot. Nedávno ATPBot oznámil, že teraz podporuje všetkých používateľov Binance, Kraken a Coinbase, aby mohli implementovať automatické obchodovanie s umelou inteligenciou prostredníctvom API, čím používateľom poskytuje viac príležitostí na obchodovanie s kryptomenami.

ATP Bot obchoduje s AI