CEO burzy Coinbase vidí pozitívnu budúcnosť kryptomien v USA
CEO burzy Coinbase vidí pozitívnu budúcnosť kryptomien v USA. Zdroj: Shutterstock, Igor Faun

Generálny riaditeľ burzy Coinbase Brian Armstrong sa vyjadril k aktuálnym krokom Bidenovej vlády v USA. Je budúcnosť v USA pozitívne naklonená kryptomenám?

CEO Coinbase komentuje kroky USA

Podľa Armstronga vydáva Bidenova administratíva pozitívne signály, ktoré súvisia s budúcnosťou kryptomien v USA. Regulačné prostredie v tejto krajine bude mať s určitosťou globálny vplyv. Čo si teda myslí?

Myslím si, že existuje dôvod na optimizmus, a jednou z vecí je, že v nedávnom Bidenovom výkonnom nariadení požiadali rôzne oddelenia vlády v USA, aby sa vrátili a povedali: ,Potrebujeme jasnosť v tomto odvetví’. Bolo však veľmi pozitívne, že sa zmienili aj o tom, že musíme chrániť inovačný potenciál tejto technológie, pretože predstavuje obrovskú príležitosť, ktorú chceme v Spojených štátoch zachovať. To bolo naozaj pozitívne.

Mohlo by ťa zaujímať: Ekosystém Cardano má v percentuálnom vyjadrení 4-krát viac aktívnych používateľov ako Ethereum

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Ako teda americké vládne zložky dotlačiť k potrebnej regulácií? Vzdelávanie. To je to, čo podľa Armstronga potrebujú americkí zákonodarcovia:

„Ďalšia naozaj pozitívna vec, ktorú som videl, je, že keď trávim čas vo Washingtone, vidím veľmi pozitívne názory. Sú tu ľudia, ktorí sú veľkými fanúšikmi kryptomien, a dokonca by som povedal, že väčšina ľudí v Kongrese patrí do skupiny absolútnych kryptomenových maximalistov. Veria, že je to pre spoločnosť čistý prínos. Áno, treba to regulovať. V skutočnosti je čoraz ťažšie stretnúť v DC skutočného krypto-skeptika.“

Ešte v marci americký prezident Joe Biden podpísal výkonný príkaz, ktorý má za cieľ zabezpečiť aby sa USA stali svetovým lídrom v sektore kryptomien.

Príkaz hovorí najmä o predpisoch, ktoré majú chrániť amerických spotrebiteľov, investorov a rôzne podniky. Taktiež je potrebné zmierniť a odstrániť spôsoby, ktoré umožňujú využívať kryptomeny nelegálnym spôsobom.

Uvidíme, čo prinesie budúcnosť. Jedno je však isté. Ak by vláda v USA regulovala kryptomeny v pozitívnom svetle, môže to byť prospešné pre celý sektor v globálnom meradle.

Čítaj ďalej: Makro expertka Lyn Aldenová: „Väčšina altcoinových projektov je postavená na neudržateľných obchodných modeloch“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance