Bitcoin uzatvára trojuholník
Bitcoin uzatvára trojuholník. Zdroj: Shutterstock.com/allstars

Bitcoin aktuálne pokračuje v sideway pohybe a rezistencia so supportom sa pomaly približujú. Bez ohľadu na to, aký typ sideway pohybu cena vytvára, je potrebné počkať si na signál jeho ukončenia. Tento krátkodobý trend totižto môže byť pokračujúci alebo  reverzný, a preto je riskantný na obchodovanie.

Z krátkodobého hľadiska stále sledujem potenciál preraziť rezistenciu trojuholníka a smerovať na dlhodobejšiu rezistenciu z maxím korekcie až na zhruba 34 000 $. Aktuálne je však v hre aj neudržanie suppotu a cena tak môže ukončiť sideway pohyb aj okamžitým korekčným legom a hľadať nové minimum.

Bitcoin uzatvára trojuholník
Bitcoin uzatvára trojuholník. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Bitcoin aktuálne vytvára pre nakupujúcich zaujímavú risk-reward situáciu

Bitcoin ukončuje sideway pohyb

V prípade, že cena ukončí sideway pohyb prerazením supportu, budeme v novom korekčnom legu z krátkodobého hľadiska. Stále targetujem zo strednodobého hľadiska MA200 na týždennej perióde. Momentálne indikátor dosahuje zhruba 22 000 $ a v čase stále rastie.

Cena však nemusí za každú cenu spadnúť až na tento indikátor. Vždy ale predstavoval absolútne dno korekcie a ideálny čas na nákup kryptomeny z dlhodobého hľadiska. Ak by ho cena neudržala, bolo by to prvýkrát v histórii Bitcoinu a pravdepodobne by sme sa pozreli aj na ATH predošlého cyklu v cene 20 000 $.

Mohlo by ťa zaujímať: Ktorá kryptomena z TOP 10 zaznamenala najmenší prepad v roku 2022?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance