Litecoin
Litecoin ,zdroj: www.shutterstock.com/SatheeshSankaran

Litecoin (LTC) patrí medzi kryptomenových „OG“. LTC je historicky druhou najstaršou kryptomenou a počas kryptomenového býčieho trendu koncom decembra 2017 a začiatkom januára 2018 bol umiestnený na vrchole rebríčku. Nachádzal sa boku Bitcoinu, Etherea, XRP či EOS.

V súčasnosti má hodnotu 95,86 USD, čo je blízko k 52-týždňovému minimu 92,61 USD. Digitálne striebro je momentálne na 22. pozícii v rebríčku kryptomien. Existuje však niekoľko dôvodov prečo sa domnievať, že Litecoin je značne podhodnotený.

Mohlo by ťa zaujímať: Binance preráža do EÚ! – Francúzsko udelilo regulačné schválenie najväčšej kryptoburze!

Litecoin je tu od samého začiatku novej krypomenovej éry

Za posledných 30 dní sa cena Litecoinu znížila o 28 %. Bitcoin, Ethereum a XRP v rámci rovnakého intervalu sa znížili o 30 %, 29 % a 31 %. To znamená, že investor, ktorý vlastní rovnaký počet štyroch mincí v dolároch, má najmenší odpočet z hodnoty svojho majetku na držbe litecoinov. Rozdiely sú však minimálne. Nachádzame sa v červených číslach a drvivá väčšina kryptomien padá, preto väčšina novodobých investorov sa ocitla v mínuse. To, samozrejme, záleží od úrovne, kedy kupovali tieto aktíva.

Ako sme už spomenuli, Litecoin je jednou z najstarších kryptomien, s ktorými sa stále obchoduje a väčšina obchodov, ktoré akceptujú kryptomeny, umožňujú platby v LTC. Ako už určite viete, v roku 2011 ju založil developer Charlie Lee, ktorý pred jej vytvorením spolupracoval so spoločnosťou Google. LTC toho teda zažil už veľa, a rozhodne nepatrí do kategórie „deadcoins“. To je názov pre kryptomeny, ktoré už neexistujú alebo sa s nimi takmer vôbec neobchoduje. S množstvom poklesov, ktoré Litecoin zažil, je stále použiteľný, efektívny a obchodovateľný. Podľa údajov z platformy TradingView malo digitálne striebro od svojho vzniku po svoje ATH návratnosť investície viac ako 14 000 %!

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Mnohí digitálnemu striebru stále veria, a majú prečo

Litecoin (LTC) je jednou z kryptomien s pozitívnymi prognózami do budúcnosti. Napríklad podľa publikovaného článku od Cryptoknowmics predikujú, že cena LTC by do konca roku 2026 mohla dosiahnuť krásnych 1 000 USD. Ďalšie predpovede od Longforecast a CoinQuora ukazujú, že cena Litecoinu by mohla dosiahnuť 1 500 USD do roku 2026! Tieto predikcie teda poukazujú na to, že so súčasnou cenou 93 USD je aktívum značne podhodnotené.

Keď zakladateľ Litecoinu povedal, že predáva svoje mince, mnohí si mysleli, že je koniec. História však ukázala, že koniec to rozhodne nie je a minca by mohla dosiahnuť nové maximá po tom, čo 10. mája 2021 dosiahla súčasnú historicky najvyššiu cenu 413 USD. Mnohí teda čakajú, že nás čakajú nové maximá, ktoré minca zatiaľ nedosiahla.

Na záver môžeme dedukovať, že Litecoin je podľa všetkého podhodnotený a že budúcnosť by mohla priniesť lepšie zisky pre jeho dlhodobých držiteľov alebo investorov, ktorí nakupujú pred ďalším „býčím trendom“.

Čítaj ďalej: CEO MicroStrategy Michael Saylor: „Bitcoin je najmenej rizikové aktívum do dôchodkového portfólia“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre