Čaká kryptomeny na čele s BTC ďalší pokles?
Čaká kryptomeny na čele s BTC ďalší pokles? Zdroj: Shutterstock, Volodymyr_Shtun

Zakladateľka blockchainového fondu Kavita Gupta v tom má jasno. Podľa nej sme svedkami „kryptomenovej zimy“, ktorá tak skoro neskončí. Čaká nás ďalší pokles?

Čaká kryptomeny ďalší pokles?

Zakladateľka fondu Delta Blockchain Fund Kavita Gupta uviedla v rozhovore pre Bloomberg, že minimálne ďalší rok bude trh s kryptomenami klesať. Stabilizácia na cenovej úrovni 30 000 USD nebude dostačujúca a môže prísť pokles až na 14 000 USD. Bohužiaľ, takýto rapídny pád BTC ovplyvní aj zvyšok trhu na čele s Ethereom.

„Myslím si, že je to len začiatok kryptomenovej zimy. Zostaneme tu minimálne rok a pol. Neverím, že sa Bitcoin vráti na 45 000, 50 000 alebo 60 000 dolárov. Som veľmi prekvapená, že ľudia očakávajú, že Bitcoin sa bude naďalej pohybovať okolo 30 000 USD. Očakávam však, že klesne niekde na úroveň 14 000 USD.“

Prečítaj si tiež: Robert Kiyosaki: „Bitcoinu stále verím, no čakám na dosiahnutie nového dna“

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Aj napriek tomuto medvediemu predpokladu sa Bitcoin môže vrátiť na svoje historické maximum. Korekcia môže byť ďalšou príležitosťou pre zvýšenie adopcie v globálnom meradle. Čím viac spoločností bude pokračovať v začleňovaní Bitcoinu do svojich bilancií, tým je väčšia šanca na ďalšie maximum.

A čo si myslí o nedávnom páde Terry? Problémom je najmä stablecoin UST. Jeho krach totiž môže výrazne ovplyvniť aj ďalšie stablecoiny. Tie sa budú snažiť vyhnúť tomuto osudu a možným spôsobom je naviazanie sa na inú kryptomenu, ktorá sa vzďaľuje od fiatovej meny, ako napríklad americký dolár.

Čítaj ďalej: 5 TOP spôsobov, ako pasívne zarábať na kryptomenách

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance